Заморожені фрукти і овочі корисніше свіжих

Спочатку рівень вмісту вітамінів і в тих, і в інших приблизно однаковий, з'ясували дослідники. Однак свіжі фрукти і овочі схильні втрачати свої корисні властивості під час зберігання у холодильнику.

Результати дослідження, проведеного фахівцями з Університету штату Джорджія (США), були опубліковані в журналі Journal of Food Composition and Analysis.

Науковці протягом двох років аналізували рівні концентрації вітаміну С, провітаміну А і фолієвої кислоти в заморожених і свіжих броколі, цвітній капусті, кукурудзі, стручковій квасолі, зеленому горошку, шпинаті, чорниці та суниці. При цьому частина свіжої продукції була прямо з грядки, а частина, перш ніж потрапити на стіл до споживача, за п'ять днів зберігалася в холодильнику, як це зазвичай відбувається у великих супермаркетах.

У підсумку дослідники не знайшли ніяких відмінностей у рівні вмісту корисних речовин між замороженими і свіжими овочами та фруктами.

Однак порівняння замороженої продукції і тієї, що полежала в холодильнику, виявилося не на користь останньої. Найчастіше в заморожених овочах і фруктах виявлялося значно більше вітамінів, ніж у свіжих, які зберігалися п'ять днів при низькій температурі. Вчені вважають, що такий ефект пов'язаний з тим, що під час зберігання овочі й фрукти втрачають частину своїх корисних властивостей, чого не можна сказати про заморожену продукцію.

«Отримані дані не підтверджують поширену серед споживачів думку про те, що свіжі овочі і фрукти мають істотно більшу поживну цінність, ніж заморожені», — роблять висновок автори дослідження.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також