Підтримати нас

Закони липня: вільні продукти і суворі права

03 липня 2017 05:05
197
Поширити:

Початок найспекотнішого місяця року ознаменувався низкою законодавчих змін, причому деякі з них можуть серйозно вдарити по наших гаманцях. З 1 липня остаточно в "вільний політ" йдуть ціни на соцпродукти, адже уряд скасував держрегулювання на ці товари, а власникам будинків і квартир доведеться заплатити податок на нерухомість.

ПРОДУКТИ. З 1 липня запрацювала постанова Кабміну про скасування цін на соцпродукти. Йдеться про хліб, борошно, макарони, крупи, цукор, м'ясо, варені ковбаси, молочні продукти, рослинну олію, яйця, дитяче харчування. На ці товари Кабмін встановив граничну торговельну надбавку в 15% ще 1996-го. А торік влада призупинила держрегулювання, тепер же його вирішили і зовсім скасувати. Таким чином ринок зможе самостійно збалансувати цінову політику щодо соцтоварів, сподіваються в Кабміні.

Але експерти налаштовані песимістично. "Влітку змін не побачимо – дешеві молоді овочі балансують ринок. Але з вересня можна очікувати великі скачки, адже скасування держрегулювання може призвести до спекуляцій. Наприклад, рис, овочі, молочка або яйця можуть різко дорожчати і дешевшати. Так спекулянти відстежують реакцію покупців", – пояснює голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, восени навряд чи різко подорожчає хліб, адже це – товар політзначення: "Не зростатиме в ціні і м'ясо, адже товар дорожче 120 грн за кіло люди не зможуть купувати".

ТАРИФИ. Змінилися і тарифи для промспоживачів. Так, НКРЕКП на 1,8% підвищила оптово-ринкову ціну на електроенергію. Зараз вона становить 1365,72 грн/МВт*год замість попередніх 1341,57 грн/МВт*год. Але це зростання збалансоване зниженням вартості газу на 3%. Тепер, згідно з рішенням "Нафтогазу", тисяча кубів палива коштує 7208 грн, а не 7430 грн, як в червні.

"Все це українці не побачать у платіжках. Але електроенергія, що подорожчала, вплине на невелике зростання цін в продуктах та інших товарах, адже електрика використовується у виробництві", – сказав директор енергопрограм НАНУ Валентин Землянський.

ПОДАТКИ. Настав час українцям заплатити податок на нерухомість, адже до 1 липня податківці повинні були розіслати населенню платіжки. Населення не платить за житло, якщо квадратура не перевищує 60 кв. м для квартири, 120 кв. м для будинку, а також 180 кв. м для квартири і будинки. Але якщо житло перевищує зазначені метри, за надлишки треба заплатити. Наприклад, якщо людина одноосібно володіє трьошкою в 66 кв. м, тоді шість "квадратів" потрапляють під сплату податку.

Також варто пам'ятати, що 2017 року українці платитимуть за 2016-й, тому податкова ставка розрахована на основі мінзарплати в 1378 грн. Скільки власник житла заплатить цього літа, залежить від рішень регіональної влади, які 2016-го могли встановлювати податок до 3% від мінзарплати – 41,34 грн/кв. м. Але найвідчутніше податок на розкіш вдарить по власниках квартир і будинків із загальною площею понад 300 і 500 кв. м, тому, що ці громадяни заплатять по 25 тис. грн на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості.

Тим часом з 15 липня на киян чекає ще один "сюрприз" – подорожчають квитки в громадському транспорті. Тобто поїздка в метро коштуватиме 5 грн замість 4 грн. А в автобусах, тролейбусах і трамваях заплатимо 4 грн, а не 3 грн, як зараз.

Починаючи з липня, майбутні водії по-новому здаватимуть іспити на права, оскільки в МВС вирішили актуалізувати тести.

"Питання згрупували за категоріями водійського посвідчення. І тепер водіям легкових автомобілів не треба відповідати на запитання, пов'язані з управлінням автобусів або вантажівок. До кінця року заплановано впровадження посиленого контролю над процесом складання іспитів у вигляді фото- і відеофіксації", – зазначає начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

А в іншому теоретична частина іспиту не змінилася: людина повинна за 20 хвилин відповісти на 20 (з більш ніж 2000) запитань – їх система вибирає в випадковому порядку. В кожному тесті знаходиться 10 запитань за правилами дорожнього руху, 4 – з експлуатації транспорту, 4 – з основ безпеки руху, 2 – з надання медичної допомоги. Іспит коштує 26 грн, а посвідчення водія – 201 грн.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ