Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Заява Голови делегації Європейського Парламенту щодо виборів в Україні

Поширити:
23 квітня 2019 09:00
856

Після президентських виборів в Україні Голова делегації Європейського Парламенту у складі Міжнародної місії зі спостереження Ребекка Гармс (представниця групи Зелених/Європейського вільного альянсу; Німеччина) зробила таку заяву:

Насамперед ми хочемо привітати громадян України з їх глибокою прихильністю до демократії, яку вони продемонстрували маючи право свободи голосу під час конкурентних виборів. Ми також вітаємо державницький підхід, продемонстрований чинним Президентом, який у ніч голосування прийняв демократичний вибір українців навіть після інтенсивної кампанії.

Позавчорашнє голосування – це перемога українського народу. Вибори було проведено мирно та у належний спосіб, прокладаючи шлях для демократичної передачі влади президента. Значна частина українців прийшла на виборчі дільниці, щоби визначити майбутнє своєї країни.  Не було зафіксовано значних порушень виборчого процесу. Це все є надзвичайно важливим – зважаючи на особливі умови, в яких відбувалися ці вибори.

Мені щиро шкода, що багато українців не змогли проголосувати через незаконну анексію Криму Росією та безперервну агресію на Сході України. Вибори відбувалися на фоні війни, яка спустошує східну Україну. Її розпочав президент Росії Путін з метою дестабілізації України.

Трагічними наслідками цієї війни є такі:

- 13.000 смертей,

- сотні тисяч поранених,

- понад півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб,

- один мільйон біженців і

- 4 мільйона людей, які потребують гуманітарної допомоги.

Наслідки війни вимагали величезних зусиль українського народу. Важливою особливістю під час цієї кампанії стала роз’їдлива антиукраїнська пропаганда з боку Росії, що була направлена на країну та її лідерів перед самим голосуванням, а також перед важливими рішеннями, які владі доведеться ухвалювати найближчими місяцями щодо майбутнього України.

Європейський Парламент заохочує та підтримує майбутнього президента у продовженні та посиленні реформ, зокрема у боротьбі проти корупції та бідності. Ми впевнені, що новобраний президент повністю усвідомлює свої обов'язки. Здійснюючи ці реформи, він може впевнено покластися на підтримку Європейського Союзу. Як заявив позавчора президент Європейської Ради Дональд Туск, майбутній президент України може розраховувати на рішучу підтримку Європейського Союзу на «шляху реформування країни та збереження суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України».

Програму реформ слід проводити добросовісно та у тісній співпраці з низкою інших державних установ, зокрема з Верховною Радою. Переважною більшістю голосів українці надали новому президенту міцний мандат. Такий результат голосування можна також трактувати як серйозний заклик до Верховної Ради про реформування.

На підтримку програми реформ Верховної Ради Європейський Парламент, який ми з моїми колегами сьогодні представляємо, висловлює свою готовність продовжувати роботу щодо зміцнення інституційного потенціалу та просування культури консенсусу через процес Діалогу Жана Моне.

Європейський шлях України закріплений у Конституції України. Це шлях, який був визначений Революцією Гідності, і шлях, яким хочуть іти більшість українців заради свободи, а також гідного й хорошого життя. Європейський Союз та Європейський Парламент рішуче підтримають Україну у цьому прагненні.

Представництво Європейського Союзу в Україні

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів