На цей час загрози висадки російського десанту в Херсоні не зафіксовано.
Про це в ефірі Громадського радіо заявив речник Сил оборони півдня Владислав Волошин.
За його словами, для здійснення масштабного десанту потрібно зібрати значну кількість сил, засобів і транспорту, зокрема плавзасобів, що наразі не спостерігається.
“Обсяг десанту, який зможе, скажімо, захопити певний плацдарм чи отримати якусь перевагу на цьому напрямку – це має бути зібрання великої кількості сил та засобів”, – сказав Волошин.
Він додав, що розвідка не фіксує у ворога підготовки до масштабних операцій такого типу.
Речник уточнив, що у росіян є обмежена кількість плавзасобів, якими вони можуть перекидати невеликі групи для диверсійних дій або тимчасового утримання окремих ділянок. Проте, за його словами, цього недостатньо для повноцінного десантування на великі території.
“Наразі такої загрози для Херсона не існує, але ми не виключаємо, що від нашого противника можна очікувати чого завгодно”, – підсумував Волошин.
- Російські військові намагаються створити "мертву зону" вздовж прибережної смуги на правому березі Дніпра, постійно обстрілюючи її з авіації та артилерії. Про це в ефірі “Вгору” розповів речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин
- На Херсонському напрямку на початку березня збільшилась кількість штурмів окупаційних військ у порівнянні з лютим. По-перше, це пов'язано з покращенням погодних умов.
- Речник Сил оборони півдня розповів, що російські військові не полишають спроб зайняти плацдарм на правобережжі Херсонщини. Майже щодня вони форсують Дніпро.
- За інформацією очільника Херсонської ОВА, дотепер українські військові перебувають на лівобережжі Херсонщини. З перехоплень відомо, що окупаційні війська не полишають думок захопити знову правобережжя Херсонщини. А також хочуть дійти до Миколаєва.
- Речник УДА зазначив, що російське військове командування дедалі частіше використовує тактику залучення солдатів до свідомо безрезультатних атак на острови в дельті Дніпра, попри значні втрати. Ці дії свідчать про брак ефективних рішень та спробу компенсувати критичну нестачу ресурсів "гарматним м’ясом".