З 1 квітня в Україні стартує нерестова заборона на виловлювання риби, а також вводяться штрафи для її порушників.
Про це заявив голова Державного агентства рибного господарства Ярема Кузнєцов, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
За його словами, тривалість нерестової заборони в середньому становить 10-12 тижнів і різниться в залежності від регіону.
Терміни нерестової заборони на 2016 рік вже визначили 19 областей України. Зокрема, мова йде про Київську, Вінницьку, Волинську, Житомирську, Донецьку, Дніпропетровську, Кіровоградську, Луганську, Львівську, Полтавську, Сумську, Рівненську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Чернігівську, Чернівецьку, Черкаську область, а також про місто Київ.
"За вчинення браконьєрського вилову риби мережевими, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою і таке інше або забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 - 680 грн, для посадових осіб 510 - 850 грн) і кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 - 6800 грн, або позбавлення волі на строк до трьох років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів", - йдеться в повідомленні.
Крім того, за кожну незаконно виловлену рибу, незалежно від її розміру, нараховується розмір заподіяної шкоди (наприклад: сом - 425 грн, щука - 340 грн, судак - 510 грн, лящ - 170 гривень).