Підтримати нас

Як каратимуть за незаконний вилов риби

09 квітня 2016 11:00
272
Поширити:

З 1 квітня в 19 областях України та Києві почалася нерестова заборона на лов риби. За порушення правил рибальства в період нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, повідомили у прес-службі Держрибагентства.

“Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або  штраф на громадян від 34 до 170 грн., на посадових осіб від 170 до 510 грн.; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачений штраф 340-680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність: штраф 3400-6800 грн. або позбавлення волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів”, – зазначено у повідомленні.

Крім того у Держрибагентстві уточнюють, що окрім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується штраф за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги.

“У кожної риби є своя ціна. Так, згідно з постановою Кабміну України №1209 від 21 листопада 2011 року, встановлено штрафи в грн.: судак – 510, сом – 425, щука – 340, короп – 306, білий амур, товстолоб – 255, плотва, синець – 85, карась, окунь і верховодка – 17, лящ – 170, лин – 119 грн, краснопірка – 68, подуст – 34 грн.”, – додають у відомстві.

Під час нересту правила вилову риби передбачають вилов тільки з берега, тільки в межах населеного пункту, тільки дозволеними знаряддями  – 1 вудкою з одним гачком або спінінгом, щодо дотримання норм  – до 3 кг/день на людину, тільки в дозволених місцях; рибалка в природних нерестовищах і на території зимувальних ям категорично заборонена. У період нересту заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт, добувати будівельні матеріали, проводити змагання зі спортивного рибальства, проводити підводне полювання. Терміни заборони в різних регіонах і областях можуть відрізнятися, проте в основному сезонний нерестовий період визначається термінами з 1 квітня по 30 червня.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ