Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як українські прикордонники розпізнають крадені авто

Поширити:
12 березня 2018 06:05
238

Як протидіяти викрадачам автівок – цього вчили волинських прикордонників польські колеги. Навчання проводили на міжнародному пункті пропуску «Ягодин». Лише торік через нього намагалися ввезти понад дві сотні крадених в Європі машин, йдеться у сюжеті Espreso.TV

За добу міжнародний пункт пропуску Ягодин-Дорогуськ перетинає понад 5 тисяч машин. Визначити на око, яка з них крадена, важко. Зазвичай зловмисники полюють за автівками, яким не більше шести років. Передусім, йдеться про еліті марки.

«Зокрема, це такі транспортні засоби як «Тойота Лендкрузер», «БМВ», «Порш» та «Ауді», – розповідає начальник відділу Північного регіонального ДПУ Володимир Беркута.

А навчає українських митників премудростям антиконтрабандної справи польський експерт Войтек Пемпко.

Експерт розповідає, що першочергово може виказати крадене авто. Зокрема, необхідно перевірити vin-код із 17 цифр, переконатися в автентичності стікера, дослідити салон автомобіля і кузов. Вже потім – експертиза достовірності документів на машину. Якщо по жодному з пунктів претензій немає, то авто прямує далі.

«Моя місія навчити українських прикордонників прискіпливіше вивчати уловки зловмисників», – каже Войтек Пемпко.

Польський гість розповідає, аби не видати себе на кордоні, злочинці-автомобілісти части вживають для заспокоєння амфетамін. Він притупляє хвилювання і страх. Тому лише фаховість людей у погонах, їхня прискіпливість і технічна грамотність можуть завадити нелегальному транспортуванню автівок.

А вже за місяць прикордонникам має прийти на допомогу міжнародна пошукова система. «У цій системі зібрана вся інформація про марку, модель транспортного засобу, про характерні види підробок, як відрізнити vin-код та кузов автомобілів», – розповідає Володимир Беркута.

Торік українські прикордонники на різних пунктах пропуску виявили понад 220 крадених машин. Більша половина з них прямувала з країн ЄС. Якщо міжнародна база запрацює, то цей показник може стати куди більшим.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів