Підтримати нас

Як сходить Святий Дух - сьогодні відзначають Трійцю

27 травня 2018 09:33
526
Поширити:

Свято Трійці або Зелені свята відзначають сьогодні українці. Припадає на 50-й день після Великодня. Християни згадують, як апостоли перебували на горі Сіон і там на них зійшов Святий Дух у вигляді полум'я.

"Раптом зчинився шум з неба, ніби буря раптова зірвалася. З'явилися вогненні язики і зупинилися по одному на кожному з присутніх. Всі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали", - йдеться у Біблії.

В Єрусалимі в цей час було багато паломників, які прийшли відзначати єврейське свято Сінайського законодавства. Апостоли вийшли до них і стали проповідувати на їх рідних мовах. Проповідь так подіяла на слухачів, що багато хто увірував і стали запитувати: "Що ж нам робити?". Петро відповів їм: "Покайтеся і хрестіться в ім'я Ісуса Христа для прощення гріхів, тоді і ви отримаєте дар Святого Духа".

На свято Трійці у всіх християнських храмах відбувається Божественна Літургія та велика вечірня служба. Священнослужителі одягаються в зелений, білий або золотавий одяг. Ікони прикрашають березовими гілками. Підлоги устеляють свіжоскошеною травою або очеретом.

Тиждень після Трійці називається першою седмицею після П'ятидесятниці. Закінчується він неділею всіх святих і заговинами на Петрів піст, який цьогоріч триватиме з 4 червня по 12 липня.

Як не накликати лихо на себе під час Зелених свят

Під час Зелених свят слід уникати поганих думок, не заздрити і не злитися. Це може спричинити лихе найближчим часом.

Потрібно поминати померлих. У храмах правлять одну з найбільш урочистих служб. Згадують про поблажливість Святого Духа щодо учнів Ісуса.

У церкву в цей день ходять з гілками берези, клена або дуба та польовими квітами. Звідти їх несуть додому, засушують і зберігають за іконами. Частину залишають біля вікон і дверей - щоб не проникла зла сила.

Забороняється проводити земляні роботи. Трійця вважається святом землі. В цей день вона святкує свій день народження. Все прикрашають свіжою зеленню та квітами.

Особливо обережно потрібно ставитись до дерев. Береза, горобина та верба часто використовуються у ритуалах на Трійцю. Раніше дівчата прикрашали їх стрічками, квітами та віночками.

За повір'ями, на Зелені свята до людей можуть вийти міфічні істоти – мавки та русалки. Вони можуть нашкодити людині. Тому в ці дні не гуляли поодинці у лісі, уникали водойм та не випускали худобу на пасовища.

Іще протягом трьох днів не можна купатися у водоймах, бо вважали, що русалка у будь-яку мить може затягти на дно.

Не дозволяється прибирати дім, прати білизну, шити, різати – усю цю хатню роботу. Виняток - приготування їжі для родини та домашніх або свійських тварин.

Трійця збігається із підготовкою до збирання врожаю. Тих людей, хто не відпочиває в цей день, чекають напасті. У тих, хто працює на городі- худоба хворіє, хто сіє - град поб'є посіви, хто пряде вовну - вівці заблукають.

Прикмети на Зелені свята

"На Трійцю посватався, а на Покров одружився, значить, шлюб буде довгим, щасливим", – казали раніше.

Дощ на Трійцю – до врожаю, теплої погоди, без заморозків.

Дощ на Трійцю – це сльози за померлими.

Дощ на Трійцю – чекай багато грибів і теплу погоду.

З Трійці починається справжнє літо.

Прийде Трійця – буде і на дворі, як на печі.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ