Підтримати нас

Як правильно вибирати овочі та фрукти

28 червня 2018 09:43
229
Поширити:

Всесвітня організація охорони здоров'я радить вживати щодня не менше 400 г овочів, фруктів і ягід. Часто в супермаркеті або на ринку складно зорієнтуватися і вибрати якісний продукт.

На порталі vsviti.com зібрали поради, як вибрати найкорисніші.

Томати

Багато хто вважає помідори на гілці свіжішими і вибирають їх. Насправді плодоніжка свідчить не про свіжість томата, а про його незрілість. Помідори, що дозріли на гілці, самі від неї відвалюються. Якщо гілка тримає їх, це значить, що томати зрізали зеленими і залишили дозрівати в коробці. У таких помідорах мало вітамінів і корисних речовин.

Колір якісного помідора повинен бути рівномірним, однорідним і насиченим, без зелених ділянок. Запах повинен бути приємним.

Нітратні помідори можна вирахувати у магазині. Вони пружні, але не тверді. Якщо натиснути, то відбиток пальця не залишається. Хороші томати повинні бути м'якими на дотик.

Кавуни

Найсмачніші і найсолодші кавуни дозрівають в період з другої половини серпня до кінця вересня.

Ранні кавуни деякі виробники підживлюють азотними добривами і стимуляторами росту. Всі баштанні вбирають небезпечні речовини з навколишнього середовища, тому не купуйте їх поблизу доріг. З цієї ж причини не варто брати вже розрізані плоди – в них багато мікробів.

Вибирайте кавун середнього розміру. Яскраві контрастні смуги і блискуча "дерев'яна" кірка є ознаками стиглості. Хвостик у стиглого кавуна висохлий, тому що коли кавун дозріває, він перестає брати вологу з землі. "Щічка" повинна бути насиченого жовтого кольору, а її розмір – 5-10 см.

Постукайте по кавуну кулаком – дозрілі плоди видають дзвінкий звук.

Болгарський перець

У болгарського перцю існують жіночий і чоловічий типи. Вони мають відмінності в смаку. Щоб дізнатися, якого типу перець, його слід перевернути. Якщо у плода 4 сектори – це жіночий тип, якщо 3 – чоловічий.

Форма у чоловічого типу більш витягнута, а перець жіночого типу ширший і коротший, набагато солодший на смак, м'якший, тому його можна вживати у свіжому вигляді.

Перці чоловічого типу більш кислі і тверді. Вони підійдуть для консервації і страв, що вимагають термічної обробки.

Чим важчий перець, тим він соковитіший. Хвостик повинен бути зеленим і пружним.

Шукайте плоди без помаранчевих плям – вони говорять про те, що перець став жертвою комах. 

Яблука

Вибирайте середні плоди. Яблуко повинно бути твердим, а за вагою досить важким для свого розміру.

Не купуйте блискучі яблука. Щоб плоди виглядали красиво, виробники покривають їх воском або природними смолами, які насправді використовуються не тільки у харчовій промисловості.

Також при покупці зелених яблук зверніть увагу на сіру сіточку біля стебла. Якщо вона є – яблуко дозріло. Найсмачніші яблука, багаті вітамінами, краще купувати в сезон, в інші місяці вони менш корисні.

Черешня

Купуйте черешню в сезон – в червні-липні.

В цей час ягоди корисніші, смачніші та дешевші. Перед покупкою спробуйте черешню на дотик – вона не повинна бути сильно твердою або м'якою. Навколо не повинно бути ніяких патьоків. Самі плоди насиченого кольору, блискучі.

Чим темніші ягоди, тим більше в них міститься корисних цукрів, каротиноїдів, антоціанів і органічних кислот.

Ягода завжди повинна продаватися з черешками. У свіжої черешні плодоніжки зелені і пружні. Якщо черешня липка, то, швидше за все, вона вже несвіжа. Запах бродіння говорить про те, що ягода зіпсована, її не можна купувати.

Сливи

При покупці вибирайте плоди з рівномірним забарвленням. Також уникайте тріснутих слив, з вм'ятинами, плямами та іншими ушкодженнями. Слива повинна бути важка, з приємним солодким запахом.

Якщо на шкірці фрукта є тонкий шар білого нальоту – це підтвердження того, що збирали сливи зовсім недавно.

Зверніть увагу, що у стиглої сливи плодоніжка суха.

Огірки

Віддавайте перевагу огіркам яскраво-зеленого кольору. На дотик овоч повинен бути щільним. Якщо огірок свіжий, то колір його шкірки буде насиченим, без блиску.

Занадто блискуча шкірка може свідчити про те, що його удобрювали нітратами або провели обробку воском.

Зверніть увагу на хвостик.

Зів'ялий або засохлий – ознака несвіжих огірків. Купуйте огірки середнього розміру, 10-15 см в довжину.

У перерослих овочів водянистий смак і неприємна гірчинка. Плями, тріщини і пом'ятості на поверхні огірка також неприпустимі.

Банани

Шукайте на прилавках банани яскраво-жовтого кольору. Маленькі чорні плямки на шкірці є показником того, що банан дозрів і готовий до вживання. Зберігати їх більше 2 днів не рекомендується, бо вони перезріють.

Також не купуйте банани з великими чорними плямами – в них почався процес гниття. А розмір плода при покупці значення не має, якщо, звичайно, ви не вибираєте між маленькими (Baby Banana) і бананами звичного розміру.

Маленькі завжди солодші, але набагато дорожчі від звичайних.

Груші

Зрілу грушу можна легко визначити за вираженим ароматом. Сам плід не повинен бути пружним, не надто твердим, але і не сильно м'яким. На шкірці не повинно бути пошкоджень і вм'ятин. Коричневі плями біля хвостика свідчать про несвіжість фрукта.

Бувають сорти, що зберігають яскравий зелений колір. В більшості випадків невеликий "рум'янець" свідчить про стиглість фрукта.

Ківі

При виборі ківі помістіть фрукт між великим і вказівним пальцем і стисніть його. Стиглий плід буде м'яким, але пружним.

Також зверніть увагу на аромат. У стиглого ківі ароматний запах цитрусових. Шкірка гладка і пружна, без видимих пошкоджень.

Лимони

У дозрілого лимона виблискує шкірка, ніби наполірована.

Зверніть увагу на шкірку. Гладку шкіркою мають лимони першого врожаю, тобто зібрані з дерева, що плодоносить вперше. Концентрація корисних речовин в них вища, ніж у плодів наступних врожаїв.

Сильно горбиста шкірка зазвичай товста, вага таких лимонів набагато більша ніж у тонкошкірих плодів, а м'якоті менше.

Найсолодші і найароматніші лимони – узбецькі. Їх можна відрізнити за яскраво-жовтим, майже помаранчевого кольором і дуже гладенькою шкіркою.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ