В середу, 27 червня, відбулася прес-конференція, присвячена обговоренню питань, пов’язаних із відмовою від куріння та презентації результатів першого року роботи професійного сервісу з надання допомоги у відмові від куріння (http://stopsmoking.org.ua/).
Під час прес-конференції фахівці ВООЗ, Центру громадського здоров’я МОЗ України, а також експерти з контролю над тютюном розповіли про основні проблеми відмови від куріння та важливість надання професійної допомоги курцям.
Сервіс розпочав роботу 20 червня 2018 року. Він складається з «гарячої» телефонної лінії та професійного веб-сайту. Веб-сайт містить практичну інформацію щодо відмови від куріння, а консультанти «гарячої» лінії (0-800-50-55-60) надають фахову підтримку курцям, які хочуть позбутися тютюнової залежності.
За рік на «гарячу» лінію для отримання консультації звернулися понад 700 клієнтів. Переважна більшість з них - це чоловіки-курці (80%) старшого віку (понад 50 років) з високим рівнем нікотинової залежності, великим стажем куріння та невдалим досвідом відмови. Саме ця категорія курців потребує допомоги найбільше, адже кинути самостійно для них вкрай важко.
Основна причина відмови від куріння, про яку говорить понад 60% клієнтів – турбота про власне здоров’я. Лише близько 8% з них хочуть кинути курити заради фінансових заощаджень.
Послугами веб-сайту з червня 2017 року скористалися 13,5 тисяч клієнтів: 55% жінок та 45% чоловіків. Це люди переважно молодшого і середнього віку (25-44 років), з невисоким або середнім рівнем нікотинової залежності, які мають декілька невдалих спроб відмови від куріння. На сайт заходили не лише жителі України, але й користувачі з інших країн Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Австралії і навіть Африки.
«Гаряча» телефонна лінія (0-800-50-55-60) безкоштовна для дзвінків зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України. Конфіденційні консультації надають професійні психологи. Також консультацію можна отримати на сайті, поставивши запитання в онлайн-чаті, або надіславши запит через електронну пошту.
Сервіс з надання допомоги у відмові від куріння розроблено в межах спільної ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Бюро ВООЗ в Україні, яка впроваджується громадською організацією «Життя» за фінансової підтримки Швейцарської Агенції розвитку та співробітництва в рамках проекту «Неінфекційні хвороби: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».