Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області попереджає: чим жаркіше стає, тим більше шансів отруїтися. Харчове отруєння трапляється будь-якої пори року, але спекотними місяцями - набагато частіше.
Люди найчастіше отруюються зіпсованими продуктами (хоча зовнішній вигляд і запах ще бувають нормальними, але спека дуже швидко «запускає» процес розкладання, тобто накопичення токсинів); недозрілими фруктами і овочами (особливо діти полюбляють «обносити» зелені черешні, абрикоси та яблуні); та через брудні спітнілі руки.
Щоб уникнути таких «неприємностей» як нудота, блювота, діарея, млявість та навіть втрата свідомості, фахівці рекомендують:
- доставляти додому продукти, які швидко псуються, або у термопакетах, або покласти в авто на пасажирське сидіння, де працює кондиціонер;
- зберігати їх дома не більше тижня, при температурі нижче + 5 градусів С (якщо вище - бактерії починають розмножуватися);
- розморожувати рибу чи м'ясо або у холодильнику, або під холодною проточною водою;
- не готувати їжу «на завтра», - краще вживати свіжо приготовані страви.
Можна також використати «бабусині секрети» - сіль та оцет. Останні дослідження довели, що кислі маринади (лимонний або винний оцет) сповільнюють ріст бактерій, тобто зменшує вірогідність псування м’яса. Замочене м’ясо треба ставити у холодильник, а не залишати на столі. Домашню птицю не можна маринувати понад дві доби, а м’ясо яловичини, свинини та ягняти можна залишити і на п’ять діб.
Ну, й звісно, треба частіше мити руки і ретельно перемивати продукти, особливо зелені листя салату (латук, шпинат та ін.). Зазвичай в магазинах салати продаються вже вимитими та запакованими. Однак там може бути ще більше бактерій, ніж у свіжих пучках. Салати є продуктами з підвищеним ризиком отруєння, а якщо їх багато в одному пакунку, бактерії розмножуються швидше.