Вихід США з Договору з відкритого неба прокоментували українські дипломати

МЗС України нагадав про важливість Договору і виступив за продовження його дії.о це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України щодо рішення Вашингтона щодо виходу з Договору з відкритого неба (ДВН).

"Україна більше зацікавлена в збереженні і подальшій імплементації Договору, але за умови його сумлінного виконання всіма без винятку державами-учасниками. Україна завжди була відданою ДВН, який є одним з базових міжнародних договорів у сфері європейської безпеки і контролю над озброєннями і об'єднує 34 держави-учасники, включаючи європейські країни, США і Канаду" , – зазначили дипломати.

В українському МЗС додали, що режим "відкритого неба" допоміг реалізувати резолюцію Генасамблеї ООН "Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів".

Крім того, спостережні польоти США за участю багатонаціональної команди іноземних інспекторів уздовж північного узбережжя АР Крим сприяли нормалізації поведінки РФ в цих водах.

"Однак, починаючи з 2015 року, роль і ефективність ДВН загалом поступово знижується через неможливість здійснювати міжнародний повітряний моніторинг військової активності РФ в найкритичніших для безпеки України районах – над тимчасово окупованою територією АР Крим та м. Севастополя, Донецької та Луганської областей в результаті їх окупації Росією і заборони польотів над ними, як і над ділянками території РФ, прилеглими до державного кордону України" , – пояснили дипломати.

У МЗС зазначили, що заради збереження режиму "відкритого неба" Україна закликає всі держави-учасники докласти максимальних зусиль для пошуків виходу з ситуації, що склалася.

Договір про відкрите небо був підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ). Росія ратифікувала договір 26 травня 2001 року, зараз його учасниками є 34 держави. Вони можуть робити обльоти територій один одного з метою контролю військової діяльності.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також