Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 30-31 березня.
Як нагадали соціологи, у перші дні війни підтримка входження України до Альянсу зросла з 62% до 76%, у перший тиждень підтримка зменшилась до 72%, а станом на кінець березня становить 68%, тобто наближається до довоєнних показників.
Водночас зростає підтримка вступу до ЄС. У перші дні війни відбувся ріст з 68% до 86%, далі ріст продовжився і на кінець березня становить 91% – абсолютний рекорд за всі роки досліджень.
При цьому більшість, 56% респондентів, переконані, що Україна стане членом Євросоюзу протягом одного-двох років, 23% – за п’ять років.
За місяць дещо зменшилася кількість тих, хто вірить, що Україна приєднається до Європейського Союзу у дуже короткій перспективі (з 61% до 56%), і зросла кількість тих, хто вірить у вступ до Союзу за п’ять років (з 13% до 23%).
В опитуванні взяли участь 1500 респондентів віком від 18 років і старші в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,5%.