Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

"Вокзальна компанія" - коли запрацює і чим буде займатися

Поширити:
29 травня 2019 11:30
1,140

"Укрзалізниця" (УЗ) підготувала дорожню карту щодо створення філії, яка займатиметься управлінням вокзалами.

Філія буде називатися "Вокзальна компанія" і запрацює до кінця 2019 року, розповів директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики "Укрзалізниці" Антон Саболевський.

"Мета – вдосконалити систему управління вокзалами, підвищити ефективність їх діяльності, в тому числі за рахунок мінімізації дублюючих функцій. До головних цілей належить і скорочення фінансових витрат", – сказав Саболевський в інтерв'ю медіацентру "Магістраль".

Він нагадав, що вокзали, що знаходяться в управлінні УЗ, в 2018 році показали негативний фінансовий результат – "мінус" 405 млн гривень. Щоб виправити становище, УЗ планує три етапи реорганізації:

  • передача до філії "Вокзальна компанія" позакласних вокзалів, які зараз знаходяться в управлінні філії "Пасажирська компанія";
  • поетапна передача об'єктів I-III класу регіональних філій (понад 100);
  • передача вокзалів IV, V категорій (1,2 тис.), а також зупиночних пунктів (2,3 тис.).

На думку Саболевського, далеко не кожен вокзал в Україні після реформи мати начальника.

"Ми відходимо від того, що кожен вокзал повинен мати начальника. Виділено базові структурні підрозділи, керівники яких управлятимуть вокзалами на прилеглій території. Наприклад, голова станційного комплексу Київ-Пасажирський почне управляти вокзалами в Жмеринці та Фастові. А, наприклад, начальник вокзалу Львів буде відповідати за об'єкти на пасажирських станціях Трускавець, Моршин, Самбір. Ми відпрацювали чітку ієрархію, в якій буде виділено 19 "якірних" вокзалів – по два-чотири на кожну регіональну філію", – розповів Саболевський.

Реорганізація, як відзначають в УЗ, проходить за німецькою моделлю управління, коли всі вокзали та пункти зупинки передаються на баланс одній філії. Таку модель використовувала державна залізнична компанія Deutsche Bahn. На момент заснування "вокзальної" філії у 2001 році вона мала в управлінні майже 11 тис. об'єктів, тепер їх удвічі менше – 5,5 тис.

"У Німеччині залізничну станцію може купити будь-хто. Дуже багато випадків, коли на малодіяльних ділянках новими власниками можуть стати не лише юридичні, а й фізичні особи. Для них це засіб здійснення комерційної діяльності. Хтось бере з метою розвитку туризму, однак іноді і обслуговують потяги. В країнах Євросоюзу відпрацьований механізм виставлення на продаж станцій через аукціони", – пояснив Саболевський.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів