Відновлення та розвиток Військово-Морських Сил України відбувається в умовах значної переваги противника у бойовому та економічному потенціалі, що відповідно визначає пріоритети та шляхи досягнення мети.
Про це пише Оборонно-промисловий кур'єр з посиланням на Міністерство оборони.
У Міноборони пояснили, що, враховуючи значну перевагу Російської Федерації у поточному бойовому потенціалі на морі (10:1) та інвестиціях у перспективне кораблебудування (20-60:1), успішність дій ВМСУ має ґрунтуватися на асиметричній, про-активній та дуже швидкій протидії супротивнику у напрямку найбільш вразливих його місцях.
Інформаційна обізнаність, швидкий маневр, раптовість, взаємодія та високоточна зброя мають стати основою успіху у боротьбі проти значно сильнішого за фізичними параметрами супротивника.
Згідно з концепцією протидії ВМСУ противнику, виходити на оперативну спроможність надводних сил доцільно поступово, у три етапи: у прибережній зоні – 12 міль (Coastal), у ближній морській зоні –до 200 міль (Littoral), й у дальній морської зоні – за межами Чорного моря (Blue waters).
Керівництво ВМС також очікує, що зростаючи, економіка дозволить поступово збільшити асигнування на будівництво не тільки легких сил (так званого «москітного флоту»), але й кораблів «класичного флоту»: з нинішніх 70-90 млн дол. на рік до 100-400 млн. дол. на рік у майбутньому, враховуючи також потреби на переозброєння інших родів ВМСУ (авіації і берегової оборони).