Херсонські поети, прозаїки, автори підручників, видавці зібралися у театрі-кафе Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, аби підбити підсумки обласного конкурсу «Краща книга Херсонщини».
Переможців визначено у шести номінаціях. Серед них – Віктор Вальд (Віктор Михайлов), автор із Каховки, який став лауреатом міжнародної літературної премії «Коронація слова». Віктор вдруге переміг у номінації «Краще прозаїчне видання». Цього року він представив свій роман «Меч Сагайдачного». Як зазначив сам автор, цей твір містить більше гумору та є більш динамічним, аніж перший – «Останній бій Урус-шайтана».
Про це повідомляє Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА.
Віктор Вальд впевнений, що необхідно піднімати роль письменника, адже культура є основою нашого суспільства.
«Приємно, що держава в особі обласної влади розуміє необхідність проводити літературні конкурси. Таким чином ми показуємо, що на Херсонщині розвиваається література, поліграфія, видавництво», – наголосив Віктор Вальд.
Разом з ним переможцями у номінаціях конкурсу стали:
«Краща поетична збірка» - Василь Піддубняк «Озиме сонце»;
«Краще історико-краєзнавче видання» - «Старовинні забуті парки Херсонщини» видавництво «Олді+»;
«Краще видання національно-патріотичного спрямування» - «У вічність йдуть кращі» видавництво «Олді+»;
«Краще учбове видання та підручники» - «Українська мова. Буквар» Артем Кияновський;
«Краща книга, що готова до видання» - «Спецпереселенці. З історії розвитку бавовництва на Херсонщині у 30-40 роки ХХ століття: збірник документів» Віктор Лебідь.
Переможців обласного конкурсу «Краща книга Херсонщини» було визначено на засіданні конкурсної комісії 6 грудня.
Усі вони нагороджені дипломами переможців, та отримають премії по 27 тисяч гривень. Крім того, інші конкурсанти отримали дипломи за участь.
Привітав учасників конкурсу і вручив почесні дипломи перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій.
«Книга сьогодні, в час інформатизації, залишається і повинна залишитися в тому вигляді, в якому є. Вікові традиції книговидання – сьогодні ми саме з них черпаємо історію нашої держави, нашого краю, дізнаємося про видатних людей, про різні події. Це все завдячуючи книзі. Тому моє особисте переконання, друкована книга повинна бути», – звернувся до учасників заходу Дмитро Бутрій.