Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з органами місцевого самоврядування п’яти областей розроблено та затверджено Кабінетом Міністрів України 72 проекти на загальну суму 707 млн гривень для їх подальшої реалізації в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.
Про це сказав Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції Роман Чуприненко відкриваючи семінар з питань реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», який відбувається 19 лютого в м. Харків.
«Передача коштів по цим проектам від Міністерства фінансів України безпосереднім замовникам будівництва вже затверджена. Ці кошти надаються регіонам на безповоротній основі. Таким чином держава підтримує ті області, які постраждали від військової агресії на сході України та мають найбільше навантаження на соціальні та інфраструктурні об’єкти. Йдеться про Донецьку, Луганську, Харківську, Запорізьку та Дніпропетровську області», — зазначив заступник Міністра.
Він акцентував на тому, що цей перший транш направлено на підтримку внутрішньо переміщених осіб, він носить абсолютно соціальний характер та спрямовується на реконструкцію дитячих садочків, шкіл, лікарень тощо.
«Зараз ми знаходимось на самому початку реалізації цієї Програми. Ми як Міністерство робитимемо все можливе для максимального спілкування з регіонами, представниками органів місцевого самоврядування для роз’яснення умов і цілей цієї Програми», — наголосив Роман Чуприненко.
В ході семінару, в якому взяли участь консультатнти та представники Європейського інвестиційного банку, а також представники громадських організацій та п’яти областей, заступник Міністра презентував стратегію втілення проекту, який спрямований на відновлення інфраструктури на території Донецької і Луганської областей, які знаходяться під контролем української держави, а також на вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб на території інших областей.
Також Роман Чуприненко розповів про розроблений Мінрегіоном спільно з Європейським інвестиційним банком посібник «Процедура закупівель. Конкурсні торги за національними процедурами», а також презентував проект Угоди про передачу коштів позики, яка укладатиметься між Мінрегіоном, Мінфіном і кінцевим бенефіціаром та розроблену примірну тендерну документацію.
Довідка
22 грудня 2014 року підписано Фінансову угоду (Проект «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України») між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо залучення кредиту для забезпечення відновлення інфраструктури на території Донецької і Луганської областей, які знаходяться під контролем української держави, а також для вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб на території інших областей.
Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України») прийнято 22.04.2015, набув чинності 13.05.2015.
З набуттям чинності вищезгаданого закону Мінрегіоном забезпечено підготовку потенційними кінцевими бенефіціарами проектних пропозицій для участі у Програмі.
Сформований перелік (486 проектів загальною вартістю 263,2 млн євро) передано експертам ЄІБ.
З огляду на стан готовності документації щодо проектів та з урахуванням позиції Банку (щодо фінансування за рахунок першого траншу виключно проектів соціального спрямування) відібрано 72 проекти, порядок та умови виділення коштів на які затверджено постановою КМУ від 25.11.2015 № 1068.
Семінар з питань реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» ініційовано Мінрегіоном за сприяння проекту Міжнародного фонду «Відродження», що фінансується ЄС в рамках реалізації проекту Експертної підтримки «Надзвичайної програми Європейського інвестиційного банку для відновлення України».
${gallery:547ec867e44baf28ca03a95aea4b43e0}