«Скільки можна на дядька працювати? Вже пора і щось своє пробувати. І взагалі я бачу, що ветеранський бізнес починає розвиватися», - сказав собі ветеран АТО, надихнувшись ідеєю майструвати своїми руками і ні від кого не залежати.
Черненко Ростислав родом зі Львова, в Києві проживає вже другий рік. Але перед цим була довга дорога – участь в АТО, реабілітація, пошуки роботи.
Як тільки розпочалася війна, Ярослав пішов воювати в складі добробату в 2014 і захищав наш спокій протягом півтора року.
Звідки ідея майструвати?
Ростислав розповідає: «Під час реабілітації потрапив мені на очі в стрічці фейсбука звичайний інструмент – електролобзик. Я подумав: «Що б оце почати робити?». Зайшов в Інтернет, знайшов деякі ескізи. Спочатку почав робити сувеніри, підкови з тризубами.
А згодом пішов працювати в столярний цех, не маючи конкретних знань і досвіду. Але начальнику сказав правду, що вмію працювати тільки двома інструментами, і є велике бажання вчитися».
Як було з пошуками роботи?
Коли шукав роботу водієм у Львові, Ростиславу сказали, що учасників бойових дій на роботу не беруть, тому що "вони всі контужені і не знати, що в них в голові". Після такої відповіді він розчарувався і поїхав до Києва.
Його першим питання до працедавців було наступним: «Ви учасників бойових дій на роботу берете?».
«Коли я задав це питання при влаштуванні на роботу в таксі «Феміда», - говорить Ростислав , - на мене подивилися такими квадратними очима і сказали: «Та вони в нас в пріоритеті!».
Десь за місяця три я вивчив Київ. Тепер з будь-якої точки Києва додому на Борщагівку без навігатора їжджу. Через рік роботи в таксі подумав собі: «Скільки можна на дядька працювати? Вже пора і щось своє пробувати».
І знову «випадковий» збіг обставин! Ростислав викинув фото свого інструмента в стрічку фейсбук, і його побачила волонтерка, котра відкрила свою кав’ярню навпроти Труханового острова.
Майстер згадує: «Вона мені написала в особисті повідомлення: «Може, ти би мені зробив столи і лавки?». «Не жартуєш?», - перепитав я. Це був мій перший великий проект в Києві – 16 лавок і 8 столів. Отак і потихеньку починаємо свою справу.
Поки що майстерні немає, поки все «на колесах». Інструменти в машині, працюю на об’єктах замовників. Але в майбутньому я збираюся щось орендувати або працювати на дачі під Києвом».
Основний напрямок Ростислава – меблі з піддонів, дачно-садові меблі, інтер’єр кафе. Також робить стелажі, тумбочки, етажерки. На вікна й двері поки що немає необхідного обладнання. Любить майструвати сувеніри.
Тема піддонів взагалі дуже цікава. Європіддони – це матеріал, який використовують для оформлення ресторанів, кафе, лаунджзон, публічних місць.
Чому?
Надійно, практично, дешево. І пахне дуже смачно – свіжим, чистим деревом. Деревина, з якої їх виготовляють, проходить санітарний контроль. Тобто це ще й екологічно, просто, і зручно. І крім того – ЕКОНОМНО.
«Ця робота мені подобається. Вона мене заспокоює. Я взагалі бачу, що ветеранський бізнес починає розвиватися. На даний момент мені потрібні замовники. Швидше всього, буду називатися «Столярка у Байкера». – з натхненням закінчує бесіду Ростислав .