Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Верховна Рада підтримала нову редакцію закону про права ВПО: що може змінитись

Поширити:
15 квітня 2025 19:03
229
жителі Херсона
Фото: Олександр Андрющенко, "Вгору"

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні нову редакцію закону “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” - законопроєкт №12301, який підготувала Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав ВПО.

Про це йдеться на сайті установи.

У законопроєкті вперше закріплено такі поняття, як “адаптація”, “інтеграція” та “реінтеграція”. Держава зобов’язана впроваджувати підтримку для переселенців на кожному з цих етапів.

Обсяг державної підтримки залежатиме від ступеня інтеграції людини, який оцінюватиметься на основі її потреб. Визначити критерії та рівні інтеграції уряд має невідкладно після ухвалення закону.

Документ визначає обов’язок держави забезпечити житлові права ВПО - тимчасове житло, довгострокову оренду, пільгові кредити, рефінансування.

Законопроєкт гарантує право на освіту за місцем фактичного проживання або у переміщених закладах.

Впорядковуються повноваження органів влади на всіх рівнях у сфері допомоги ВПО. Закон визначає відповідальне міністерство, що координуватиме ці питання.

Також посилено громадянські права переселенців. Вони зможуть брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні. Закон також передбачає створення рад ВПО з реальним впливом.

Законопроєкт №12301 підтримали правозахисні організації. Вони закликають парламент невідкладно ухвалити його в другому читанні, адже документ дозволяє реалізувати багато прав переселенців, які досі існували лише формально.

Щоб законопроєкт став чинним, його ще мають доопрацювати до другого читання в парламентському комітеті, врахувати поправки депутатів, проголосувати в другому читанні, а за потреби — й у третьому. Після цього документ має бути ухвалений у цілому, підписаний Президентом і офіційно опублікований.

  • Студенти, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) тепер можуть отримувати соціальну стипендію й після досягнення 18 років. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів