У Європейському парламенті похвалили Україну, яка на тлі російської агресії змогла домогтися значних успіхів у реформуванні низки сфер держави. Про це йдеться в доповіді депутатів ЄП за підсумками двох років з моменту підписання Угоди про асоціацію з Україною.
Відзначимо, Угода частково вступило в силу з 1 вересня 2014 року, а її торгова частина, глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі, тимчасово застосовувалася з 1 січня 2016 року. Але 11 липня 2017 роки ЄС остаточно ратифікував Угоду про асоціацію з Україною.
Євродепутати підкреслюють, що важливі реформи були досягнуті Україною в таких галузях, як енергетика, охорона здоров'я, пенсійне забезпечення, освіта, державне управління та децентралізація, а також у сфері банківської та макроекономічної стабілізації.
Також європейські політики високо оцінили співпрацю з Україною в енергетичному секторі і закликають до продовження реформ, особливо на ринку газу і електроенергії.
"Оскільки країна відіграє вирішальну роль в європейській мережі енергопостачання, депутати Європарламенту засуджують будівництво трубопроводу "Північний потік – 2", оскільки це політичний проект, який представляє загрозу для європейської енергетичної безпеки". Тому вони вимагають скасування", – йдеться в повідомленні ЄП.
З проблемних питань євродепутати зазначають боротьбу з корупцією і вважають, що це питання має стати першочерговим перед українською владою. Водночас члени Європарламенту висловлюють співчуття з приводу того, що існуюча судова система як і раніше залишається неефективною, корумпованою і політично залежною.
"Україна домоглася прогресу на шляху до європейської інтеграції з важливими досягненнями в перший виборчий період після Революції Гідності. З моменту підписання Угоди про асоціацію в 2014 році Україна зробила більше проєвропейських реформ, ніж за всі попередні роки незалежності. Широке розчарування викликає погіршення соціальних умов, влада олігархів, що триває і збереження корупції в державних установах", – заявив доповідач євродепутат Майкл Галер.