Всесвітня пандемія COVID-19 внесла свої корективи в звичний ритм життя людей на планеті.
Викладачі ВУЗів, учителі, бібліотекарі, студенти, учні та користувачі бібліотек почали пристосовуватись до специфічних умов роботи і навчання та використовувати дистанційні форми роботи.
Про це повідомляє Херсонська обласна рада.
Платформа Zoom стала найпопулярнішою програмою, яка відкрила нові можливості навчання без кордонів та обмежень для усіх бажаючих. І саме цей ресурс освоїли та почали активно використовувати бібліотекарі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки для проведення онлайн-конференцій та запису відео-оглядів корисних ресурсів
Завдяки технічному забезпеченню центру «Вікно в Америку для майбутніх лідерів» (IPads, відеокамери, ноутбуків) було проведено 5 відеоконференцій на платформі Zoom та у програмі Skype для 37 учасників клубів «Cool Speaking Club» та «Kherson Speaking Club».
Наступним онлайн проєктом стало створення відео-оглядів веб-ресурсів про книги та читання, про літературу рідного краю, про ігрові та інтерактивні платформи, до яких хочемо привернути увагу маленьких і дорослих користувачів бібліотеки, а також про новинки дитячої літератури, що з’явились на бібліотечних полицях, про актуальні онлайн-конкурси, до участі в яких запрошуємо своїх читачів.
Ці записи оперативно публікуються на каналі бібліотеки в YouTube і на сторінках у соцмережах, на веб-представництвах партнерів галузі освіти і акумулюються в новій рубриці «Бібліотека рекомендує» на веб-сайті бібліотеки.
Перший кейс таких оглядів створений на замовлення Херсонської академії неперервної освіти і адресований керівникам закладів загальної середньої освіти і вчителям, які наразі організують дистанційне навчання учнів, а також уже зараз готуються до наступного інтенсивного періоду відновлення навчального процесу. Активними користувачами і промоутерами цього нового бібліотечного відеопродукту виступають наші колеги – дитячі й шкільні бібліотекарі.
Серед перших відео-оглядів, створених провідними фахівцями бібліотеки імені Дніпрової Чайки:
Нові умови стимулюють бібліотекарів до пошуків нових можливостей.