Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

В Укрзалізниці розповіли про модернізацію вагонів

Поширити:
18 жовтня 2019 04:03
794

Укрзалізниця у вересні показала модернізовані плацкартні вагони з індивідуальним освітленням, біотуалетами та розетками з USB-портами.

Такі впровадження мають бути у всіх вагонах-плацкартах, але поки їх відновили лише три, заявив керівник компанії Євген Кравцов, повідомляє Gazeta.ua.

Найбільш зношені саме плацкартні вагони, яких у парку Укрзалізниці понад 1,2 тис. У середньому цим вагонам 28 років, а більшість із них використовують понад 20 років. У компанії кажуть, що найстарішому вагону майже 50 років. Технічно їх ще можна використовувати, але у них немає кондиціонерів і можливості зарядити телефон.

Модернізувати вагони дорого. На капітальний ремонт одного треба витратити 10,5 млн грн, що вдвічі дешевше, ніж купувати новий. На думку Євгена Кравцова, так можна відремонтувати ще 200 вагонів.

У процесі ремонту встановлюють нові вікна, полички й обладнання, а кожне місце забезпечують додатковими світлодіодними світильниками. Вагони також оснащують системою кондиціонування, встановлюють вакуумні туалети і камери відеоспостереження. Такі вагони планують у поїздах класу "комфорт", тому квитки на них коштуватимуть дорожче за стандартний.

"Ми демонструємо, як мають виглядати всі плацкартні вагони. А головне - яким має бути рівень комфорту. Цьогоріч почали роботу - модернізували 3 плацкартні вагони. Зараз Укрзалізниця працює над бюджетом на 2020 рік. Компанія має близько 200 плацкартних вагонів, які можуть відновити. При формуванні бюджету компанія разом із урядом розглянуть можливості та джерела фінансування для їхнього відновлення", - сказав Кравцов.

В Укрзалізниці обіцяють ввести новий стандарт пасажирських перевезень, який відповідатиме сучасним запитам, але поки проходить випробування і технічні процедури. У нові вагони встановлять візки бесколясочної конструкції, які забезпечують плавну поїздку і подорож пасажира буде більш комфортною.

Потяг можна обирати за класом комфортності, яких буде три. Вони відрізнятимуться наявністю кондиціонера, біотуалету, новою постільною білизною та вартістю квитка. Про свої плани змінити класи комфортності поїздів Укрзалізниця заявила ще рік тому.

У поїзді класу "комфорт" для пасажирів буде послуга повноцінного харчування, нова постільна білизна, холодильник і мікрохвильова піч. Ці потяги їздитимуть зі швидкістю від 70 км/год.

Євген Кравцов каже, що відповідний сервіс матиме відповідну вартість. Для люксових перевезень тариф встановлять на рівні економічно обґрунтованого: у них більше інвестується грошей, а користуються ними платоспроможні пасажири.

Якщо "комфортні" поїзди за віком не досягли 10 років, то планка для "стандарту" - до 20 років. Спальні вагони будуть майже такими ж, як "комфортні", але не буде гарантії наявності розетки у кожному купе, а вік постільної білизни не обмежуватиметься шістьма місяцями. У плацкартних вагонах "стандарту" не буде ні кондиціонера, ні біотуалету. Їздитимуть "стандартні" поїзди повільніше - до 70 км/год.

Із усіх інших поїздів, вік яких понад 20 років, зроблять "економ"-клас. Кондиціонер і біотуалет буде тільки у СВ-вагонах. У плацкартах і купе-вагонах "економ"-класу будуть найнижчі умови комфорту.

За такого розподілу пасажир, купуючи квиток, знатиме, який рівень послуг пропонується у вагоні.

Також у компанії заявили, що 2019-го Укрзалізниця закупить 20 пасажирських вагонів. Три купейних вагона вже курсують, до кінця року мають поставити ще 17 вагонів: 13 купейних, 2 вагони типу СВ, 2 вагони типу РІЦ (вагони з двомісними купе або тримісні купе).

Торік Укрзалізниця капітально відремонтувала 118 вагонів, а цьогоріч відремонтує 58. Від початку року залізничники відремонтували 15 купейних, 7 відкритих і 3 вагони типу СВ - всього 25 пасажирських вагонів. А до кінця року компанія планує модернізувати ще 4 плацкартних, 5 вагонів типу СВ і 24 вагони-трансформери (вагони зі спальними місцями, які трансформуються в місця для сидіння). Ще 20 вагонів планують закупити.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів