Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

Що відомо про скасування одного з наказів щодо дистанційного навчання

Поширити:
17 липня 2025 12:35
235
Михайло Федоров
Михайло Федоров. Фото з його сторінки у фейсбуці

Уряд може скасувати наказ №1112 щодо організації дистанційної освіти під час дії воєнного стану 18 липня. 

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Я хочу сказати, що в п’ятницю наказ 1112 буде відмінений. Разом з депутатами ми будемо шукати шлях, як досягати цілей, як виводити дітей в офлайн-навчання, в безпечні школи, як наздогнати всі знання, які були втрачені за останні кілька років через ковід та повномасштабну війну для наших з вами дітей”, зазначив Федоров.

ДОПОВНЕНО. Згодом міністр зазначив, що дистанційне навчання не скасовуватимуть.

"Якість дистанційки  пріоритет. Навчання в офлайн-форматі можливе лише за гарантій, що життю дітей нічого не загрожує", – написав він. 

Та додав, що наказ № 1112 планують скасувати, тому що депутати протестують проти ймовірності закриття шкіл у прифронтових територіях, де в класах навчається дітей менше, ніж передбачено наказом. 

Що відомо про наказ № 1112

У червні 2025 року Міністерство освіти та науки України затвердило зміни до наказів №1112  і №1115, які визначають особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Зокрема, зміни передбачають нові правила щодо наповнюваності дистанційних класів: мінімальна кількість учнів у дистанційному класі – 20 дітей. Проте, школи можуть зменшити цю кількість до 10 учнів для закладів на окупованих, прифронтових територіях, у селах і селищах всієї України, до 15 учнів – для закладів в інших містах. Також те, що дистанційна робота закладу буде якщо в ньому відсутні не більше двох паралелей. "Наприклад, школа має дистанційні 1–6, 8–11 класи – 7 класу може не бути".

Для дітей за кордоном доступні індивідуальні форми навчання  екстернат або сімейна форма. Діти з окупованих територій можуть навчатися за педагогічним патронажем. Це індивідуальне навчання з урахуванням потреб дитини й безпекових обставин. Крім цього, якщо дитина перебуває на території, де тривають або можливі бойові дії,  вона може продовжувати навчання дистанційно у своїй школі. Їй не потрібно переводитися до іншого закладу для дистанційного навчання. Зміни щодо особливостей дистанційного навчання планували впровадити з 1 вересня 2025 року. 

  • Попри постійні обстріли та руйнування, освітній процес на Херсонщині не зупиняється. Більшість шкіл продовжують навчання в онлайн-режимі. Станом на кінець грудня 2024 року в них навчалися 56 тисяч 500 учнів.

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів