В Україні стартував безкоштовний онлайн-курс "Арт-Маркетинг. Як просувати власний культурний продукт".
Провідні спеціалісти зі сфери маркетингу та культурного менеджменту діляться знаннями, досвідом, цікавими прикладами та трендами. Допоможуть художникам, музикантам, письменникам зробити свої твори та проекти більш упізнаваними.
"Минулого року ми отримали шалений конкурс - 46 людей на місце, - розповідає авторка ідеї, організатор та одна зі спікерів курсу Ольга Малиш. - Це дало нам змогу зрозуміти, що попит митців на знання по просуванню своїх проектів набагато вищий, ніж ми очікували. Отже, вирішили перейти в онлайн. Цього року продовжуємо спільний з Українським культурним фондом проект по навчанню митців просуванню власних культурних проектів. Після попереднього досвіду нам хотілося зробити його доступним для кожного митця на всій території України.
Відтепер у кожного культурного діяча буде можливість пройти 5-тижневе навчання в будь-якому куточку України, виконати практичні завдання по власному проекту та отримати сертифікацію. А головне - тепер кожен із них зможе використовувати передові здобутки світового арт-маркетингу, щоб голос їхніх проектів зазвучав на повну".
Під час онлайн-курсу учасники зможуть навчитися ефективно презентувати проект перед потенційними партнерами, інвесторами, журналістами та громадськістю. Створювати бренд проекту. Планувати базову стратегію просування культурного продукту. Ефективно будувати взаємодію зі ЗМІ: успішно брати участь у прес-заходах, давати інтерв'ю, коментарі та відвідувати гостьові ефіри. Повноцінно використовувати соціальні мережі для просування продукту.
"І автори, і ЗМІ - союзники. Їх об'єднує пов'язана з подією, книжкою, музичним треком чи фільмом цікава інформація, - каже журналіст, спікер курсу Антон Семиженко. - Перші цю інформацію створюють і прагнуть поширити, другі - полюють на неї, щоб повідомити своїм читачам. Завадити цій гармонії може лиш те, що потенційно цікаву інформацію невірно подають. Відтак представники медіа вважають, що на них чекає щось нудне й не варте уваги. Щоб зацікавити ЗМІ, автори мають самі мислити, як ЗМІ, відчуваючи їхні потреби. На це я і звертатиму увагу в цьому курсі".
Перед початком навчання учасникам пропонується пройти тест та оцінити свої початкові знання зі сфери маркетингу та sмм. Після отримання першого оцінювання буде відкритий доступ до п'яти модулів. У кожному з них - безкоштовні відеолекції від спеціалістів.
Організатори спільно зі спікерами курсу серед зареєстрованих відберуть 60 найцікавіших культурних проектів для безпосередньої участі у практикумі оффлайн у трьох містах України: Києві, Львові та Харкові.
До участі запрошуються автори культурних проектів, що потребують просування. Участь безкоштовна за умови обов'язкової реєстрації за посиланням.
Онлайн-курс "Арт-Маркетинг. Як просувати власний культурний продукт" відбувається за підтримки Українського культурного фонду.
Серед спікерів проекту:
Катерина Тейлор - кураторка, керівниця культурних проектів, експертка сучасного мистецтва. Засновниця Port creative hub. Авторка та ведуча шоу на радіо Аристократи "Искуственный интеллект". Колумністка у "Новом времени" і Platfor.ma.
Оксана Хмельовська - координаторка Книжкового Арсеналу, співзасновниця і редакторка культурно-видавничого проекту "Читомо".
Антон Семиженко - журналіст журналу "Країна", інтернет-проекту "Інсайдер", засновник інфоресурсу про соціальні інновації "Далі буде".