Діти, які тимчасово не відвідують школи через стан здоров’я, мають мати можливість продовжувати навчання. Про це йшлося під час засідання робочої групи з питань створення передумов для навчання учнів, які тимчасово перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров’я.
«Передусім наше головне і важливе завдання - створити усі необхідні умови, щоб діти, які тимчасово не відвідують заклади освіти через хвороби, змогли продовжувати навчатися. Саме тому ми спільно з МОЗ та представниками громадської організації «Small heart with art» починаємо розробляти концепцію та усю необхідну законодавчу базу, щоб якнайшвидше запустити цей процес», – зазначає генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.
За інформацією Міносвіти, наразі в Україні функціонують лише поодинокі класи при лікарнях, зокрема, в «Охматдиті» Києва та Львова. У таких класах до дитини приходять вчителі зі школи, за якою вона закріплена. У деяких лікарнях учні мають табелі успішності, за якими після виписки вони продовжують навчання у звичайній школі.
Планується, що для розроблення концепції надання освітніх послуг в дитячих лікарнях враховуватимуть досвід Фінляндії. Там подібні заклади освіти при лікарнях функціонують понад 100 років.
За словами директора однієї з таких фінських шкіл Аско Пераніемі, у Фінляндії загалом налічується 28 шкіл при лікарнях, оскільки згідно із законодавством цієї держави кожна велика лікарня повинна мати школу.
Під час зарахування дитини до такої школи педагог попередньо проводить низку розмов з реабілітологом та іншими лікарями учня, щоб ефективно побудувати навчальний процес.
Завданням робочої групи з питань створення передумов для навчання учнів, які тимчасово перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров’я, стане визначення лікарень, у яких будуть створені школи, розробка відповідних документів та санітарних норм, підготовка вчителів тощо.