Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

В Охматдиті вперше в Україні провели АВО-несумісну трансплантацію печінки дитині з Херсонщини

Поширити:
08 травня 2025 13:58
214
Охмтдит
Фото зі сторінки лікарні

Спеціалісти Охматдиту вперше в Україні провели АВО-несумісну трансплантацію печінки маленькому хлопчику з Чорнобаївки на Херсонщині Максиму.

Про це повідомили на сторінці лікарні.

Операція тривала понад 20 годин. Післяопераційний період Максим провів у відділенні анестезіології. Наразі орган прижився, малюк виписаний додому та щотижня приїжджає до лікарні на обстеження. 

Хлопчик потрапив до Охматдиту в січні 2025 року. Після здачі низки аналізів та медичного огляду стало зрозуміло – чотиримісячна дитина потребує трансплантації печінки.

“Ситуація ускладнювалася тим, що не знайшлося жодного сумісного донора – в малюка та батьків були різні групи крові. Проте хвороба прогресувала, функції органа стрімко погіршувалися. Тоді Максим потрапив у відділення анестезіології. Іншого шансу на життя, окрім пересадки, не було”, – йдеться в повідомленні.

Спеціалісти пояснюють: у світі відома практика проведення трансплантації органів тоді, коли група крові донора і реципієнта не збігається. Це називається АВО-несумісною трансплантацією. У дорослій медицині такі випадки поодинокі, дитяча – ще складніша. Зокрема, в Україні таких операцій раніше ніколи не проводили.

“Ми знали: або чекаємо і втрачаємо дитину, або наважуємось на новий для України крок. У медицині є моменти, коли неможливе треба зробити можливим просто тому, що іншого виходу немає. Ми детально проговорили кожен крок і кожен ризик. Командою зібрали консиліум, вивчили міжнародні протоколи, отримали консультації від колег за кордоном і розпочали підготовку до операції”, – розповіла лікарка-гепатолог Анастасія Морозова. 

Тато хлопчика зараз воює на фронті. Тому вирішили трансплантувати частину печінки від мами. У неї ІІ група крові, у дитини – І. Щоб знизити ризик відторгнення через різну групу крові, Максиму заздалегідь провели курс заміни плазми крові і призначили спеціальну імуносупресивну терапію – препарати, які допомагають уникнути відторгнення органа.

  • Херсонщина на четвертому місці за кількістю постраждалих дітей. В області на 14 квітня 2025 року внаслідок російської збройної агресії було поранено і загинуло 203 дітей.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів