Українська веслувальниця Лариса Жалінська, яка служила в Національній гвардії України приїхала на окуповану територію Херсонщини.
Про це повідомили в окупаційному ЗМІ Херсонщини “Таврія”.
Жалінська розповіла, що спортсменів нібито змушують висловлювати антиросійську позицію в соцмережах та інтерв'ю, забороняють брати участь у змаганнях у Росії, спілкуватися з російськими спортсменами, публікувати спільні фото та тиснути руки.
За даними Інституту масової інформації, 13 січня Лариса Жалінська дала інтерв'ю російському пропагандистському телеканалу RT. Де розповіла, що її “змусили” служити в Нацгвардії, і про те, що її завданням було “накопичити гроші на втечу з України” й довго прикидатися, щоб реалізувати план втечі.
Жалінська сказала, що не вважає свій крок утечею: “Я вважаю це поверненням на батьківщину, на історичну батьківщину, бо я є руською за національністю, моє місто – Приморськ Запорізької області Російської Федерації (нині окупований РФ. – Авт.), я була російськомовною і закінчила російську школу”.
За інформацією джерел представниці ІМІ в Запорізькій області, Лариса Жалінська у 2010 році успішно закінчила факультет журналістики Запорізького національного університету. Ще студенткою почала працювати журналісткою в газеті “Наше время плюс”. Після цього Жалінська кілька років працювала на муніципальному телеканалі МТМ. Матеріали зі згадками про неї датуються мінімум 2019 роком.
Окрім цього, контракт із Нацгвардією вона уклала ще до повномасштабної війни, у 2021 році. Вона зникла восени 2024 року.
Як повідомляють у виданні Tribuna.ua, веслувальниця додала що з весни 2024 року жінкам-військовослужбовцям стали надавати відпустки з правом виїзду за кордон, зокрема за туристичними путівками. Тому вона купила туристична путівка до Чехії. Також оформила другий закордонний паспорт, не сповістивши про це військову частину. Саме за ним згодом перетнула кордон. Раніше за допомогою телеграм-каналів і друзів з Росії знайшла перевізників, які вивозять зі Львова до Польщі й там допомагають через спеціальні чати знайти перевізників, які вже перетинають польсько-білоруський кордон. Також друзі з Росії купували квитки на літак Мінськ-Москва.
Жалінська неодноразово ставала чемпіонкою України з академічного веслування, на останньому чемпіонаті у 2024 році на її рахунку дві бронзи та срібло, у 2023 році вона мала чотири золота.
Президент Федерації академічного веслування України (ФАВУ) Володимир Власенко розповів Tribuna.com, що після того, як з'явилося інтерв'ю Жалінської рішення щодо довічної дискваліфікації, позбавлення її звань і нагород передали до Міністерства молоді та спорту.