Підтримати нас

Українські вчені вкрай занепокоєні аномальною погодою в грудні

Автор статті
22 грудня 2019 15:48
585
Поширити:

Нова природна аномалія сталася в Україні. В Одеській області та столиці в розпал зими на вулицях з'явилися комарі, бджоли і оси. Наприклад, днями жителі Одеської області зняли на відео, як 16 грудня містом літають бджоли та оси.

Водночас на Полтавщині зацвіли проліски, а в столиці з'явилися комарі. Нагадаємо, місяць тому сумські синоптики сфотографували квітучі в центрі міста кульбаби.

Як з'ясувалося, це всерйоз занепокоїло вчених.

"За моєю інформацією, комарі кусають людей зараз і в Києві. Це аномальне явище, яке пов'язане з глобальним потеплінням", – сказав нам кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник відділу ентомології та наукових фондових колекцій Інституту зоології НАН України Григорій Попов.

Зі слів вченого, зараз в Україні, згідно з кліматичним циклом, мають бути холодні зими з температурою повітря до -20 -30 морозу.

"А замість цього у нас у грудні 14 градусів вище нуля. Це наслідки глобального потепління, яке сталося через діяльність людини. Воно йде величезними темпами, – сказав нам Попов. – І те, що прокинулися комахи – це погано. Вони думають, що зараз весна. Незабаром можуть вдарити морози і доля комах одна – вони загинуть. Це неприємна новина, але апокаліпсису наразі немає. Але катастрофічні наслідки будуть. Років через 10-20. Зміни клімату стануть причиною проблем у сільському господарстві. Маю на увазі повені і посухи, пожежі. Пробудження комах у грудні – це лише перше попередження нам усім. Ця ситуація моніториться біологами і кліматологами".

Зі слів Попова, небезпека комарів, що не сплять у грудні, ще й у тому, що деякі з завезених з-за кордону в фурах і літаках, можуть заразити українців небезпечними тропічними хворобами.

"У морози вони загинули б, а за теперішньої температури – виживають. Ми нічого не зможемо зробити, крім того, що будемо готові діагностувати нові хвороби, – сказав нам Григорій Попов, – Такі осередки вже є у Франції, Німеччині, Північній Америці. Цей процес поки що не зупинити. Це не страшилка, це реальність. До територій, що межують з Україною, разом з комарами дійшов вірус Зіка, але загалом у нас в країні ситуація більш-менш нормальна. У нас залишилися лічені роки, ми мусимо готувати лікарів, що спеціалізуються на лікуванні тропічних хвороб".

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ