Підтримати нас

Україна не може брати участь у Міжнародному трибуналі

Автор статті
27 грудня 2015 18:00
606
Поширити:

Нові зміни до Конституції України не передбачають можливості звернення України до Гаазького трибуналу. Отже, винуватці в розстрілах на Майдані та організатори збройного конфлікту на Сході не можуть бути притягнені до міжнародної відповідальності.

Чому через зміни у Конституції може не бути суду над військовими злочинцями у Гаазі, — з’ясовували у програмі «На свіжу голову».

Військові злочини в Україні, у Криму та вбивства на Євромайдані має розглядати Міжнародний кримінальний суд, — Володимир Яворський...

Ситуацію коментував гість студії правозахисник, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

В студії працюють журналісти Дмитро Іванов та Ольга Веснянка.

Ольга Веснянка: Як ви оцінюєте наявні результати розслідувань подій на Майдані, в Одесі та інших злочинів?

Володимир Яворський: На мою думку, розслідування не відбувається. В цьому питанні немає незалежного, швидкого і об’єктивного розслідування. Не так давно буз звіт Ради Європи, де дуже детально описується все те, чого не зробила Україна для розслідування цих злочинів. У справі Євромайдану є певні об’єктивні перешкоди, багатьох учасників тих подій неможливо знайти. Події в Одесі в цьому плані значно легше розслідувати. Як на мене, то для того, щоб належним чином розслідувати цю справу, просто немає політичної волі.

Ольга Веснянка: Висновки, оприлюднені міжнародною дорадчою групою, свідчать про те, що процес розслідування йде?

Володимир Яворський: Вони можуть просто не бути в курсі всіх справ. Повною інформацією у цих справах може володіти лише слідчий. А він витримує таємницю слідства і не розповідає цю інформацію. Але офіційно ми не маємо жодних заяв щодо того, які факти вже були встановлені.

Дмитро Іванов: Як ви прокоментуєте той факт, що слідством не було встановлено зв’язків тітушок на антимайдані з міліцією під час подій в Одесі?

Володимир Яворський: Щодо подій на Майдані, то таких фактів теж досить довгий час не було, але потім з’явилися відео і свідчення очевидців. Антимайдан явно не був спонтанним протестом.

Ольга Веснянка: В Україні є проблеми щодо ратифікації Римського статуту. Чому?

Володимир Яворський: В Гаазі знаходиться міжнародний кримінальний суд, який розслідує міжнародні кримінальні злочини. Для того, щоб справи Євромайдану, подій в Одесі та інші розслідувалися належним чином, Україна має ратифікувати Римський статут. Але нові зміни до Конституції передбачають, що Україна приєднається до Римського статуту лише через три роки. Це є абсолютно нелогічним, адже Україна вже двічі визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Міжнародний кримінальний суд вже розпочав розгляд справ щодо подій на Євромайдані, у Криму, в Одесі. І чому Україна сьогодні блокує прийняття Римського статуту, особисто мені незрозуміло.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ