Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

УГСПЛ підготувала рекомендації з правосуддя перехідного періоду для української влади

Поширити:
07 червня 2016 17:30
361

У Міністерстві юстиції України відбувся міжнародний круглий стіл «Перспективи застосування правосуддя перехідного періоду в Україні» за участю широкого кола науковців, представників органів влади та неурядових організацій.

Учасники круглого столу констатували, що Україна знаходиться у складній ситуації подолання наслідків авторитарного минулого та одночасно – розв’язання соціальних проблем в умовах збройного конфлікту. З огляду на це Україна потребує здійснення ефективних сучасних реформ для забезпечення стабільного та захищеного правом життя власних громадян.

Враховуючи, що оптимальним підходом для реалізації таких реформ є імплементація принципів правосуддя перехідного періоду у практику державного управління, учасники міжнародного круглого столу вважають за необхідне представити Президенту та Уряду України наступні рекомендації для подальшого розгляду. Про це йдеться на сайті УГСПЛ.

«Рекомендації міжнародного круглого столу «Перспективи застосування правосуддя перехідного періоду в Україні»

  1. Ініціювати на рівні провідних наукових установ аналіз світового досвіду з одночасною оцінкою потреб та ключових проблем України, що потребують розробки національного підходу до імплементації принципів правосуддя перехідного періоду.
  2. Здійснити оцінку наявності елементів правосуддя перехідного періоду, імплементованих в сучасну діяльність органів влади України, а також оцінити ресурси та програми, що можуть бути залучені до їх подальшого розвитку в рамках внутрішньої політики держави.
  3. Продовжити реформування правоохоронної та судової систем з фокусом на можливе запровадження так званих гібридних судових механізмів, зокрема, гібридних судів із законодавчо закріпленою процедурою залучення до їх складу іноземних суддів.
  4. Підтримати ініціативи громадянського суспільства у сфері документування воєнних злочинів та порушень міжнародного гуманітарного права, надаючи необхідне сприяння неурядовим організаціям та органам влади у створенні національної бази злочинів та порушень прав людини, вчинених в ході збройного конфлікту. Зокрема, враховуючи висновки та рекомендації, викладені у дослідженні «Тотальна безкарність в зоні АТО: розслідування вбивств та зникнень» (УГСПЛ, 2016).
  5. Звернути увагу на необхідність забезпечення якості процесу та механізмів досудового розслідування з тим, аби особи, винні у вчиненні воєнних злочинів, не могли уникнути переслідування, передбаченого законодавством.
  6. Визначити на рівні правоохоронної та судової системи необхідність єдиних підходів щодо визнання осіб, постраждалих від подій на сході України, жертвами збройного конфлікту,забезпечивши жертвам збройного конфлікту ефективні національні компенсаторні засоби правового захисту.
  7. Ініціювати на рівні вищих судових інстанцій проведення узагальнень судової практики у справах, пов’язаних із збройним конфліктом, з метою вироблення єдиної позиції держави для зазначеної категорії справ.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів