У Херсоні 23 листопада відбулося відкриття історичного фестивалю “LEGIO Historica”.
Кореспонденти “Вгору” відвідали захід та зробили світлини.
На відкритті заходу історик та представник громадської організації “Стан” Євгеній Шатілов розповів, що фестиваль відбувся в рамках програми “Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття”.
“Історичний фестиваль «LEGIO Historica» – фестиваль, який ми з моїми колегами-однодумцями створили ще бувши студентами історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. По-перше, ми подумали, що (ред. треба) зробити платформу, де б мережувалися історики, громадські активісти з фахівцями з всієї України. По-друге, щоб місцеві жителі мали такий доступ до якісного історичного контенту, аби поспілкуватися із науковцями. Щоб це служило і допомагало розвінчувати якісь міфи та стереотипи, які були про українську історію та про історію півдня”.
Начальниця відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Херсонської міської ради, членкиня "Молодіжного простору "Молодіжка" Наталія Ярова зазначила:
“Цей фестиваль – ініціатива молоді. Він максимально популяризує історію. У 2022 році ми проводили фестивалі у Кропивницькому, наступного року в Одесі. Також у Луцьку та Полтаві”.
На заході відбулася презентація книги археолога, доцента кафедри археології та музеєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Євгена Синиці “Кирило і Мефодій. Політичні інтригани словесності”.
Політолог та краєзнавець Дементій Білий розповідав про те, як відбувся процес перейменування вулиць у Херсоні.
Також проходила панельна дискусія “Як і навіщо працювати з минулим під обстрілами”.