Росіянам не вдається набрати необхідну кількість викладачів та персоналу для відновлення роботи Новокаховського ПТУ № 14. З 90 співробітників закладу лише 14 погодилися працювати з окупантами.
Вкрай мало охочих і йти навчатися до захопленого училища. Тож розглядається варіант про «приєднання» ПТУ №14 до Новокаховського електротехнічного професійного ліцею, директорка якого співпрацює з окупантами.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з власних джерел.
За їх інформацією, з усіх закладів профтехосвіти Нової Каховки в ПТУ №14 виявилось найменше зрадників. З майже 90 його співробітників колаборантами стали лише дванадцять.
Найбільш помітні з них четверо:
Співпрацюють з окупантами також два сторожі, дві прибиральниці, дві чергові, двірник і інженер-електрик училища. Та переважна більшість колективу не підтримала загарбників і перейшла на дистанційну роботу. Всі ці співробітники отримують зарплату і готуються до нового навчального року.
«Від усіх колаборантів з нашого закладу окупанти зараз вимагають оформлювати російські паспорти і російські ідентифікаційні номери. Лише за цієї умови їм обіцяють виплачувати заробітну плату в рублях. А ось чоловікам після отримання російського паспорта вже натякають про призов до російської армії», – на умовах анонімності розповіли співробітники ПТУ №14.
Водночас за їхніми словами, в ПТУ №14 окупантам вдалося знайти замалу кількість колаборантів і учнів, які бажають навчатися за незрозумілими «російськими програмами». Тож у Новій Каховці подейкують, що цей заклад «об’єднають» з Новокаховським професійним електротехнічним ліцеєм, аби не витрачати на нього гроші російських платників податків.
До речі, директорка ліцею Карпенкова Олександра Василівна, 30 березня 1954 року народження, виявилась єдиною колаборанткою з-поміж керівників закладів профтехосвіти Херсонської області. Про її співпрацю з загарбниками неодноразово повідомляли самі представники окупаційної влади. Вони стверджують, що захоплений Новокаховський професійний електротехнічний ліцей з 1 вересня «відновить свою роботу» за «навчальними програмами рф».
Олександра Карпенкова родом з Лисичанська Луганської області, працює в ліцеї з 1987 року, нагороджена нагрудними знаками: імені А. С. Макаренка, «Відмінник освіти України» та почесною грамотою Міносвіти України.
За даними ЦЖР, більшість співробітників електротехнічного ліцею теж перейшли на бік окупантів.
Нагадаємо, що майже третина співробітників Новокаховського вищого професійного училища співпрацюють з російськими окупантами. Загалом 34 його працівники зі 120 перейшли на бік ворога, переважно, технічний персонал. Але є серед них і викладачі, і майстри виробничого навчання. Однак готувати столярів, мулярів і монтажників їм доведеться хіба що «на пальцях»: усе основне обладнання закладу вдалося вивезти на підконтрольну українську територію.
Також майже третина працівників розташованого на Херсонщині відокремленого структурного підрозділу «Новокаховський фаховий коледж» Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного стали колаборантами і готуються навчати молодь за «російськими програмами». Більшість із них – технічний персонал закладу, але є й сім викладачів, які свідомо обрали шлях зрадників. З усіма ними евакуйований до Кропивницького коледж уже розірвав трудові відносини.