Серед учасників такі сімейні пари: Олег Тістол і Марина Скугарєва, Ілля Чічкан і Маша Шубіна, Артем Волокітін і Тетяна Маліновська, Ярослав Присяжнюк та Ілона Сільваші, Ігор Гусєв та Ната Трандафір, Богдан Перевертун та Франсуаза Оз.
"Захопившись актуальними проблемами суспільства - війною, соціальною нерівністю, несправедливістю, сучасні художники часто лишають осторонь вічні цінності. Проект "Love. Contemporary" пропонує представникам новітнього мистецтва висловитися про кохання як рушійну силу життя так, як вони це вміють", - розповідає куратор виставки Юлія Нужина. - Кожна пара створила роботи у близькому їм жанрі мистецтва. Художники представляють свої роздуми — жіночу і чоловічу точки зору на значення кохання в епоху "суспільства споживання".
Олег Тістол і Марина Скугарєва представили роботи з сімейного архіву. Показали старі картини, демонструючи, тим самим, як довго вони разом. Робота Олега Тістола "Портрет з годинником" написана 1988-го. Зобразив дружину сидячи з ручним годинником.
Марина Скугарєва написала портрет чоловіка, коли він відпочивав на кухні. На ньому Тістол сидить, читаючи газети. На столі — пляшки і цигарки.
Спільний фотопортрет пари у національних костюмах показує, що, перш за все, вони українці.
Богдан Перевертун "Магнетизм поглядів"
Богдан Перевертун та Франсуаза Оз представили свіжі роботи, написані спеціально до виставки. Картина "Магнетизм поглядів" Перевертуна показує — зустрівшись поглядами, між людьми може виникнути безліч емоцій, спалахів, іскор.
Франсуаза Оз показує дитяче кохання — наївне і серйозне одночасно. Супроводжує роботи підписами на кшталт - "Ти ще не вмієш рахувати до ста, то про яке кохання ти можеш казати".
Ілля Чічкан і Маша Шубіна показали картини, написані у властивій їм іронічній манері. Чічкан у роботі "Клод Моне" зобразив двох мавп у воді, що цілуються. Шубіна намалювала маленькі картинки "With love", у яких гіпертрофовано показує усі "радощі" сімейного життя.
Маша Шубіна "With love"
Виставка "Love. Contemporary" триватиме у Музеї історії Києві до 2 квітня.