Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

У Львові відкрилась виставка «Військово-польовий арт»

Поширити:
16 листопада 2016 15:45
255

Це, власне, цілий  мистецький проект, який поєднує виставку,  майстер-класи й арт-терапевтичні заходи для учасників бойових дій та членів їх сімей. Задіяні у ньому понад 70 митців із 22 областей України.

Львів’яни уже мали нагоду оглядати ікони й різноманітні картини, виконані митцями на ящиках з-під патронів. На цій виставці вражає дещо інше: сама зброя, яка стали мистецьким артефактом. Наприклад, гранатомет, розмальований яскравими квітами, або захисна каска бійця, оздоблена українським орнаментом. А ящики, в яких ще недавно був смертоносний вантаж, оздоблені українською народною різьбою, інші – розмальовані дуже по –різному: квітами, геометричними орнаментами, які нагадують український  рушник, хтось намалював  на такому ящику портрет дівчини.

Є у цій колекції скриня, виготовлена з тих же ж ящиків з-під зброї і оздоблена українськими пейзажами, вироби із соломи та кукурудзи. Ось круторогий баран, сплетений з такого матеріалу, ніби  насупився на ворога і тримає напоготові гранатомет. А величезний різдвяний павук прикрашений… кулями.

У ці дні у Львові випав величезний сніг, і в місті уже зазвучала різдвяна тематика. На цій виставці вона представлена також. В одному з відкритих ящиків – сіно, а на дверцятах – ікона Різдва, де зображені Богородиця  з маленький Ісусом та Йосифом. Й ця новорічно-різдвяна тематика вселяє надію і віру в закінчення цієї безглуздої війни.

Як зазначив ініціатор й головний куратор цього проекту, учасник АТО, а нині рядовий боєць Національної поліції України  Павло Ротар,  «його метою  є накладення проявів українського народного мистецтва на предмети, які мають суто військове походження: амуніція, обладнання, технічні засоби та засоби самозахисту, привезені  із зони ведення антитерористичної операції».

Павло збирав ці артефакти, що пройшли горнило військових подій, під час служби в зоні АТО, будучи рядовим  добровольчого особливого батальйону спеціального призначення «Золоті  ворота». З кожної ротації боєць привозив їх до Києва, а звідти індивідуально направляв  майстрові. Серед митців, які долучилися до проекту, є учасники бойових дій.

«Ми живемо в непростому світі, коли в умовах глобалізації автентичній  і самобутній  культурі потрібна допомога у творенні справжнього  культурного середовища, що кристалізує довкола себе позитивні виміри світу», - каже  ініціатор проекту.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів