Мобільні пункти обігріву бездомних – практика, до якої жителі Херсонщини та обласного центру звикли. Не стане винятком і зима 2021-2022 років.
На сайті Херсонської міської ради вже з'явилася інформація, що в Херсоні "почалася робота з підготовки мобільних пунктів обігріву". Згідно з повідомленням, пункти - це намети (тут, як завжди, допомогу надає Головне управління ДСНС в області), а оснащені вони будуть пічками-буржуйками, лавками та столами, а також біотуалетами й гігієнічним приладдям.
У міськраді стверджують, що ці мобільні пункти почнуть роботу, коли середньодобова температура повітря сягне мінус 8 градусів і протримається впродовж щонайменше трьох діб.
Тим часом, мінусова температура повітря в обласному центрі стоїть уже не перший день і супроводжується снігом та пронизливим вітром. А, наприклад, у ніч із 23 на 24 грудня вона опустилася нижче 12 градусів-. У таких умовах, перебуваючи на вулиці досить довго, замерзнути може навіть не безхатько, а й людина, яка має дах над головою. Дещо дивує, звідки саме взялися саме ці мінус вісім градусів і саме ці три доби, і чи не слід владі діяти оперативніше. Досить просто довіритися фізіологічним відчуттям: холодно – отже, треба зігріватися!
Цікаво, що, наприклад, у Скадовську намет для обігріву безпритульних встановили ще 21 грудня – за три дні до процитованого вище повідомлення Херсонської міськради.
У Фейсбуці Наталія Кулюк повідомляє:
“Фахівцями КЗ “Центр надання соціальних послуг” Скадовської міської ради планується зробити обхід по місту та повідомити безпритульних осіб про можливість погрітися та попити гарячого чаю”.
У Скадовську мобільний намет обігріву безхатченків працює вже третю добу. Фото з соцмереж
Зазначимо, скадовчанам не знадобилися жодні формальності з обов'язковим дотриманням “температурного режиму”: адже якщо цим формальностям слідувати механічно, можемо не дорахуватися людських життів.
До уваги херсонських чиновників: замерзнути на смерть на вулиці можна навіть за плюсової температури.