Прокурор Херсонської обласної прокуратури Олексій Куцевол клопотав у суді про дозвіл припинити розслідування діяльності низки незаконних АЗС (АГЗП) на Херсонщині, скасувати арешти майна та повернути речові докази їх власникам.
Прокурор Херсонської обласної прокуратури Олексій Куцевол клопотав у суді про дозвіл припинити розслідування діяльності низки незаконних АЗС (АГЗП) на Херсонщині, скасувати арешти майна та повернути речові докази їх власникам.
Ось величезний перелік адрес тих заправок та заправних комплексів, які працювали без дозвільних документів, не сплачували податки, забруднювали землю та загрожували здоров`ю та життю людей.
Кримінальні провадження 2016 року.
м. Херсон:
Кримінальні провадження 2018 року.
м. Херсон:
м. Олешки:
м. Нова Маячка:
За матеріалами кримінального провадження, частина цих заправок функціонувала від товариств з обмеженою відповідальністю «Активгаз ЮГ», «Активгаз Восток», «ВСК Енерджи», «Південь Енерджи», які створили, цитуємо: «невстановлені особи … з метою реалізації населенню пального (газ, бензин, дизель), з використанням обладнання стаціонарних АЗС та АГЗС на території Херсонської області без оформлення відповідних дозвільних документів, умисно порушують правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою чим створюють загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків».
І це при тому, що команда «Вгору», не маючи слідчо-оперативних навичок та повноважень правоохоронців, доволі легко встановила, кому належать ці товариства, опублікувала відповідну інформацію (стаття «Вибуховий бізнес: молдавський слід херсонських наливайок») та навіть взяла коментар у їх власника - Дмитра Бузаджи («Оборудки навколо пального»).
Ще частина АЗС товариства «Манго Груп», були офіційними, але, цитата: «службові особи ТОВ «Манго Груп» на території Херсонської області порушують правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою при експлуатації автозаправочних станцій».
А заправки ТОВ "СІТІ ТРЕЙДІНГ" потрапили «під приціл», адже: «здійснюють розповсюдження паливно-мастильних матеріалів, які не відповідають вимогам діючих стандартів, виготовлених з порушенням вимог технологічного процесу» - тобто реалізовували сурогат.
Після того, як команда «Вгору» у 2019 році провела власне розслідування та ходила по всіх відповідальних органах з «незручним» питанням – чому не бачать незаконні АЗС, - податківці та правоохоронці запевнили: прикладають максимум зусиль, щоб навести лад на цих надприбуткових та дуже небезпечних теренах.
І перелік незаконних АЗС в кримінальних провадженнях, дійсно, значно поповнився.
Кримінальні провадження 2019 року.
м. Херсон:
м. Каховка:
с. В. Копані:
м. Гола Пристань:
с. Нова Збур'ївка:
с. Цукури:
м. Нова Каховка:
с. Посад Покровське:
с. Саги:
с. Раденськ:
м. Олешки:
м. Скадовськ
с. Нова Маячка:
с. Козачі Лагері:
с. Білозерка:
автотраси:
За час досудового розслідування слідчими органами, знову цитуємо: «…проведено 83 огляди місця події та документів і речей, 6 обшуків, допитано 26 свідків. Також вжито заходи забезпечення кримінального провадження: проведено 4 тимчасові доступи до речей і документів, застосовано 5 арештів майна».
І після всього цього, заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України Херсонської обласної прокуратури Олексій Куцевол звернувся до суду з клопотанням закрити провадження та вирішити питання про скасування арешту майна і повернення речових доказів їх власникам: «…у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, оскільки вказані кримінальні правопорушення відносяться до злочинів невеликої тяжкості. Крім того, під час проведення досудового розслідування даного кримінального провадження особи, які вчинили кримінальні правопорушення, не встановлені, жодній особі не було повідомлено про підозру...» - цитата.
Але суддя Херсонського міського суду Костянтин Рєпін відмовив у клопотанні та повернув матеріали кримінального провадження до Херсонської обласної прокуратури для продовження розслідування.
І зауважив: прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила. А прокурор у клопотанні не пояснив: що ж перешкоджало та наразі перешкоджає правоохоронцям виявити осіб, винних у скоєному?!
Ухвала оскарженню не підлягає.