Стаття Ірини Ухваріної "Великоолександрівська гідроелектростанція: маленька ланка масштабного перезавантаження"; визнана найкращою серед робіт журналістів Херсонщини про відновлювані джерела енергії.
Конкурс проводив Вінницький пресклуб. Організатори впродовж місяця за допомогою партнерів з регіональних пресклубів проводили для журналістів чотирьох областей: Херсонської, Миколаївської, Одеської та Вінницької потужні онлайн-лекції, на яких експерти пояснювали: як працює енергетична система країни, як її реформують, про «зелений тариф», що криється за важкими професійними термінами, і про світові тенденції розвитку енергетики.
А потім запропонували слухачам “скласти іспит” - знайти відповідну тему у своєму регіоні, підготувати ексклюзивний матеріал та позмагатися з колегами: хто професійніше й цікавіше розповість про реформу галузі та відновлювальні джерела енергії.
Ризикнула змагатися лише половина слухачів медіа школи: журналісти 4 всеукраїнських, 29 обласних та 9 районних видань.
Оцінювали роботи:
За словами Сергія Бондаренка, на конкурс надійшли матеріали майже всіх журналістських жанрів: розслідування, репортажі, новини, актуальні інтерв’ю на тему, аналітика, яка охоплює український та світовий досвід. Траплялися й відверто слабкі роботи. Однак здебільшого – дуже потужні, професійні.
Тож обрати переможців було вкрай складно, навколо визнання кращих точилися запеклі суперечки та дискусійні “баталії”.
У Вінницькій області переможцями стали:
І місце: Тетяна Поліщук (Лада FM) – Сонячна генерація в Україні: ігнорувати не можна втілити
ІІ місце: Сергій Маламура (DEPO. Вінниця) – Сонце в поміч: Як і скільки можуть заробити вінничани, продаючи електроенергію
ІІІ місце: Марина Карабай (Na Парижі) – "Зелені райони” Вінниччини: хто претендує на енергонезалежність
Одеська область:
І місце: Вікторія Майніч (Новинар) – Про перспективи розвитку зеленої енергетики України і не тільки
ІІ місце: Наталя Шевчук (Інформер) – Куди “дме вітер” вітчизняної енергетики?
ІІІ місце: Олександр Галяс, Анна Каплинська (Порто-Франко) – Сонцю і вітру назустріч
Миколаївська область:
І місце: Наталія Клименко (НИС ТВ) – У Первомайську ведуться роботи по видобуванню газу із сміття
ІІ місце: Олена Івашко (NIKOLAEV.POST) – Сонце на даху: вперше у місті у будинку миколаївського ОСББ встановили сонячну електростанцію
ІІІ місце: Тетяна Бакоцька (Суспільне Миколаїв радіо) – Відновлювальні джерела енергії: перспективи
Херсонська область:
І місце: Ірина Ухваріна (Медіаплатформа "Вгору") – Великоолександрівська гідроелектростанція: маленька ланка масштабного перезавантаження
ІІ місце: Євгенія Вірлич (Кавун.City) – Відновлювальні джерела енергії в Херсонській області: розповідаємо про історії успіху
ІІІ місце: Любов Рудя (районна газета "Сільські новини") – "Відновлювані джерела енергії – галузь майбутнього України” (скорочена Інтернет-версія, повна стаття опублікована в друкованому ЗМІ)
Усі слухачі медіа школи (понад 90 журналістів) отримали сертифікати про участь у медіашколі, друковану версію онлайн посібника “Відновлювальна енергетика для журналістів”, а переможці конкурсу - цінні подарунки.
І насамперед виграла аудиторія всіх вищезгаданих ЗМІ: публікації про реформу енергетики стали більш професійними.
Вітаємо колег, наших читачів, і пишаємося перемогою!
Крім того, поза конкурсом, "Вгору" зробила відео Великоолександрівської ГЕС з висоти пташиного польоту.
P.S. Конкурс проводився в межах ініціативи: “Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів”, який ВОГО “Вінницький пресклуб” реалізував за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).
На головному фото: журналістка "Вгору" Ірина Ухваріна. Фото Олександра Корнякова