Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

США порадили Україні, які реформи слід провести у цьому році

Поширити:
23 лютого 2019 06:00
365

В основі устрою Сполучених Штатів лежать демократичні свободи, вільні ринок і економіка, низькі податки та відсутність тиску на бізнес. США намагаються цю модель переносити на країни, з якими співпрацюють, тому серйозно ставляться до українських реформ.

Про це в коментарі для Gazeta.ua говорить політолог Віктор Таран.

"Усі реформи, які вимагають американці, спрямовані на зростання економічного потенціалу та конкурентоспроможності нашої держави. Два тижні тому була спільна заява послів в Україні від держава-членів Великої сімки. Відмітили успіх України у проведенні реформ. Але наголосили, що треба рухатися далі", - каже експерт.

За його словами, американці виокремлюють низку сфер, на реформування яких нам треба звернути увагу зараз.

"Під реформуванням фіскальної та податкової служби ідеться про обмеження впливу податкових інстанцій на бізнес. Перехід на прозоре адміністрування податків та автоматичне вирахування податку на додану вартість. Необхідна прозора та чесна система експорту та імпорту. Без корупції на митницях.

Ми маємо міцні зв'язки з США у сфері атомної електроенергії. Скуповуємо там запчастини та механізми для наших станцій. Але американці наполягають на розвитку альтернативних джерел енергії та наближенні українських цін на енергоресурси до ринкових.

Захід закидає зволікання зі створенням Антикорупційного суду. Це єдина їх претензія щодо боротьби з корупцією. Також нам треба організувати прозору приватизацію та слідкувати, щоб вона не стала прикриттям для корупційним оборудок", - пояснює Віктор Таран.

Останньою вимогою він називає створення ринку землі.

"Зараз тільки п'ять країн його не мають. Усі вони належать до малорозвинених. Тож нам треба виходити з цієї компанії. Створення ринку землі гарантує збільшення внутрішнього валового продукту на 5-7 відсотків. Це створить умови для конкурентного ринку. Тоді в Україну підуть інвестиції. Треба було давно вже таке зробити. Польща й країни Балтії сформували ринок землі ще у 1990-х. І це одна з причин їхнього економічного розвитку", - додає політолог.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів