7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це день, коли Архангел Гавриїл повідомив пресвятій Діві Марії благу вість, що вона народить Сина Божого – Ісуса Христа.
У 2018 році Благовіщення випадає в останній день Страсного тижня – в суботу перед Великоднем. Це одне з 12 найголовніших свят православної церкви.
Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят. У церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну. Також незаміжні дівчата біля храмів танцюють перший весняний хоровід - "кривий танець", - пише 24tv.ua.
Згідно з віруванням, на Благовіщення не можна важко працювати, вбивати тварин, веселитися і проводити гучні забави. На Благовіщення птахи гнізда не в'ють і не несуться. У це свято особливо грішно працювати на землі. На Благовіщення Господь "благословить усяке дихання", і після цього дня можна розпочинати роботи в полі, все буде добре рости, квітнути й колоситися.
Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму. Існувало повір'я, що на Благовіщення відкривалася земля і з неї виповзали змії, вужі та інші плазуни.
Пасічники цього дня виставляють на двір вулики.
Якщо на Благовіщення, йдучи по воду, дівчина знайде квітку первоцвіту то влітку вийде заміж. Пролісок - віщує щастя.
Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.
Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати.
Якщо на Благовіщення буде гарна погода – буде гарний врожай.
Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне.
Гроза в день і вечір Благовіщення свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів
А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то восени буде дуже багатий урожай грибів.