Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Собача справа: херсонським песикам готують сюрприз

Поширити:
27 червня 2017 10:00
792

Виконавчий комітет Херсонської міськради збирається зробити подарунок усім власникам домашніх тваринок. Чиновники вирішили обладнати в парку "Херсонська фортеця" майданчик для вигулу домашніх тварин площею десь 2 тисячі кв.м.

На його придбання та встановлення за програмою поводження з безпритульними тваринами на 2016-2020 роки виділять 295 тис. грн.. за рахунок перерозподілу коштів.

Майданчик обіцяють обладнати всім необхідним. Чим саме – не уточнюється. Як і те, чи буде він безкоштовним.

Турбота про чотирилапих

Якщо ми дійсно хочемо стати цивілізованим містом, то варто б активніше переймати досвід інших європейських колег. Так, у Європі відводять спеціальні місця для прогулянок з песиками. Зазвичай вони за кілька кроків від житлових будинків, щоб люди не блукали поблизу дитсадків і шкіл. Це може бути асфальтований майданчик зі шлангами і стоками, або собачим туалетом у вигляді великих пісочниць або огороджених загонів. Одноразові пакетики і пластикові совочки для прибирання висять біля місць для прогулянок, там же стоять контейнери для сміття.

Є чому повчитися Херсону і в українських колег. Так, ще торік у Львові урочисто відкрився унікальний Дог-парк. Так, собаки можуть не лише вільно гуляти просто неба, а й займатися на спеціальних тренажерах для собачого фітнесу. І все це безкоштовно.

Ініціативу з відкриття унікального парку вдалося реалізувати завдяки співпраці громадських активістів, місцевої влади та соціально відповідального бізнесу.

Площа парку - майже 4000 квадратних метрів, він розділений на дві секції: для великих і маленьких порід собак.  Територія огороджена парканом і оснащена спеціальною тамбурною системою входу.

Сподіваємося, що Херсон також зможе стати прикладом для наслідування.

Правила - є

Спробу якось впорядкувати утримання домашніх тварин в Херсоні зробили ще в 2015 році. Саме тоді 20 лютого міські депутати затвердили Правила утримання домашніх тварин. Так, власники собак повинні їх реєструвати у віці 2 місяці і старше. Котів можна реєструвати за бажанням. При первинній реєстрації власникові видається реєстраційне посвідчення, а при реєстрації собак - жетон (індивідуальний знак, що кріпиться до нашийника). Прочіпувати тварину можна за бажанням власника. На реєстрацію «новопридбаних» собак дається місяць.

Також у Правилах прописано, що виводити собак в під`їзди, двори, на території загального користування можна тільки на повідку, а собак з підвищеною агресивністю (до Правил подано перелік таких порід) - на короткому повідку (не довше 1,2 м) і в наморднику.

Утримувати домашніх тварин у гуртожитках і квартирах, де проживають кілька сімей, можна лише за письмовою згодою всіх мешканців. Забороняється вигулювати собак дітям до 14 років, нетверезим і визнаним недієздатними.

Також не можна розводити тварин «зі спадково закріпленою агресією».

Подібні правила у квітні цього року прийняли і в Дніпрі. Лише там собак чіпувати будуть обов’язково. Чиновники одразу заявили, що за цим слідкувати не будуть. Проте якщо собака когось вкусить, то хазяїн буде відповідати.

У багатьох країнах світу навіть існує спеціальний податок на домашніх тварин.

Так, у 38 штатах США законодавчо заборонено тримати собак агресивних порід (пітбультер`єри і ротвейлери). Подібний закон діє у Великій Британії, Франції, Німеччині, Австралії та Канаді. Податок на пса в Німеччині обходиться господареві в рік від 48 до 156 євро. Для бійцівських собак сума більша. У Швеції такий податок близько 50 євро в рік, в Іспанії - 15 євро в рік за звичайну собаку і 35 - за «потенційно небезпечну». В Ізраїлі за утримання собак без відповідного дозволу господаря чекає штраф - 500 шекелів.

Делікатне питання

У Херсоні велика проблема з громадськими вбиральнями для людей. Не кажучи вже про спеціальні місця для домашніх тварин. Між тим, за неприбирання за своїм Тузиком передбачений штраф. І складати ці адмінпротоколи можуть не лише комунальники, а й поліція. Так, у Дніпрі штрафи складають від 300 до 1500 грн в залежності від того, яке це порушення за рахунком.

У Європі все дорожче. У Німеччині за собачі фекалії на вулиці потрібно заплатити 500 євро. За незаконно «облагороджені» парки і вулиці Парижа доведеться віддати 180 євро, у разі повторного порушення – вже 400, у Венеції - 250 євро.

Трапляється, що малозабезпечених громадян звільняють від сплати податку, але частіше зобов'язують відшкодувати збиток навколишньому середовищу за заниженим тарифом.

Проте юні винахідники навчились використовувати і цей натуральний ресурс. Так, на майданчику для вигулу собак в місті Кембридж (США) з'явилися ліхтарі, які працюють на собачих екскрементах. Люди збирають фекалії своїх вихованців в пакет з органічного матеріалу і поміщають його в спеціальний резервуар. Після цього вони кілька разів повертають важіль, змішуючи з анаеробними бактеріями. В результаті реакції бродіння утворюється метан, який і забезпечує енергією лампу ліхтаря.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів