До Угорщини, Польщі, Словаччини та Чехії постачають продукти другого сорту. Про це стверджують лідери цих країн. Вони звернулися до Єврокомісії з вимогою усунути "подвійні стандарти якості" харчової продукції.
Про різницю в якості продуктів, що продають в країнах Східної та Західної Європи, стало відомо після їх аналізу. Порівнювали тільки однакові продукти, вироблені одною фірмою, з однаковою назвою і упаковкою, пише myhungary.net.
Угорська служба безпеки харчових продуктів досліджувала 24 найменування продуктів. Серед них - м'ясні, рибні та молочні продукти, хлібобулочні вироби, солодощі, напої та інше. Продукцію оцінювали за кількома показниками - упаковка, склад, вага, смак, запах, кількість цукру, жиру, білків тощо.
Виявилося, що продукти, які відомі фірми виробляють для Угорщини, Словаччини, Польщі та Чехії, містять менше м'яса, молока та інших натуральних компонентів. Натомість у них більше жирів, консервантів, барвників, ароматизаторів і підсолоджувачів.
Аналогічних висновків дійшли й фахівці міністерства сільського господарства Словаччини, повідомляє Visegrad Post. Половина з 22 продуктів, куплених у Братиславі, за смаком і складом відрізнялася від еквівалентів, придбаних в Австрії. Зокрема, безалкогольні напої, спеції, чаї та м'ясна продукція, вироблені для Словаччини, були нижчої якості.
Такі відмінності у складі продуктів неприпустимі й ділять громадян ЄС на "першосортних" і "другосортних", вважають лідери країн Вишеградської четвірки. Вимагають від ЄС привести стандарти продуктів харчування в Європі до загальних норм.