Підтримати нас

Щомісяця виплачують €800 на проживання: українка розповіла, як вступила в данський університет

26 червня 2018 14:40
699
Поширити:

Олена Ігнатюк із міста Любар Житомирщини навчається на маркетолога в данському університеті прикладних наук "VIA". Уже чотири роки дівчина мешкає у місті Гернінг.

"Після закінчення українського університету, поставила собі мету навчатися закордоном. Із країною визначилася швидко. Хлопець на той час мешкав у Данії, тому в першу чергу розглянула місцеві навчальні заклади. Вибір зупинила на університеті "VIA", на навчання в який можна виграти стипендію від данського Міністерства освіти", - розповідає Gazeta.ua Олена Ігнатюк.

Вступ до університету відбувається онлайн. Для цього надсилають перекладені на англійську мову, нотаріально завірені копії паспорта та атестату зі школи. Також складають іспит з англійської мови і відповідають на запитання, опубліковані на сайті університету.

"Документи - це більше формальність, яка не надто впливає на вступ. Найважливіше — скласти тест на знання англійської і отримати міжнародний сертифікат TOEFL . Також потрібно відповісти на 5 запитань для абітурієнтів, які щороку із 1 лютого по 15 березня з'являються на сайті закладу. Писала, чим займаюся, чому вступаю саме до них, чи маю якийсь зв'язок з обраною професією. Через місяць з університету зателефонував викладач для співбесіди. Задавав схожі питання. Спілкувалися англійською мовою".

Олена Ігнатюк з одногрупницями

Фото з архіву Олени Ігнатюк

Паралельно українка подала документи і отримала стипендію для студентів з країн, котрі не входять у Євросоюз. Вона покриває вартість навчання. Також щомісяця виплачують €800 на проживання.

"Щоб податися на стипендію, писала мотиваційний лист з аргументованими поясненнями, чому саме я заслуговую на безкоштовне навчання. Неймовірно зраділа, коли надійшла позитивна відповідь. Від цього залежало, чи поїду на навчання. На той час оплатити один семестр коштувало 7,5 тис. євро. Для простого українця така сума не підйомна, - розповідає Олена Ігнатюк. - Стипендія дається раз на рік. Тому щоразу успішно подавала документи знову. Позаминулого року чомусь не змогли виділити обіцяні кошти. Було два варіанти - взяти академічну відпустку, або платити самій. На той час отримала пропозицію працювати за спеціальністю у компанії "Сіменс". Половину зарплати відкладала. Цих заощаджень якраз вистачило, щоб оплатити навчання".

Після вступу університет вислає документи і анкету, частину якої необхідно заповнити. Документи відвозять в посольство, де відкривають студентську візу.

"Після України вчитися набагато легше. Наших студентів вчать бути слухняними, записувати кожне слово викладача і зубрити те, що написано в книзі. В Данії, навпаки, дають більше прав і свободи. Постійно спілкуємося на парах, можемо сперечатися з викладачем щодо поданої ним інформації. Студенти мають багато вільного часу на саморозвиток".

"В університеті багато практики з життя. Наприклад, до нас приходять директори датських компанії. Дають інформацію про бізнес, розповідають фінансову ситуацію і просять розробити для них стратегію розвитку. Якщо з'являється такий проект, два тижні слухаємо по ньому лекції. Потім дають три вільних тижні, щоб його реалізувати. Ми вивчаємо, як увійти на новий ринок, які методи для цього потрібно використовувати і надаємо готовий проект. Презентуємо його як вчителям, так і представникам компаній. Серед фірм, які до нас зверталися - Bestseller, Brands4Kids , H&M, IKEA та багато інших. Останній проект був від компанії, яка виробляє одяг для дітей. Вони хотіли продавати речі у Польщі".

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ