Вчені прийшли до несподіваних висновків щодо кількості необхідних годин для нічного сну після проведеного масштабного дослідження, в якому брали участь люди різної вікової категорії.
Як з'ясували дослідники, чим більше людина спить, тим гірше вона себе почуває наступного дня. На їхню думку, семи годин людині в будь-якому віці цілком достатньо для того, щоб виспатися, відновити сили, розслабитися і дати відпочити нервовій системі.
Вчені попросили всіх учасників дослідження заповнювати щоденник, в якому вони вказували кількість часу, витраченого на нічний сон, а також описували своє самопочуття з самого ранку і протягом усього дня.
І ось, до яких наслідків призвів 8-10 годинний нічний відпочинок:
У добровольців, які спали ночами не більше 8, але і не менше 7 годин, подібних порушень не спостерігалося і їх рівень продуктивності був набагато вищий, ніж у тих, хто обожнює якомога довше ніжиться в ліжку.
Також, дослідникам вдалося виявити взаємозв'язок між надлишком сну і фігурою людини. Як виявилося, у людей, які сплять понад 8 годин на добу, є зайва вага, ще частіше – ожиріння.
Річ у тім, що у "соньків" уповільнений обмін речовин, а тому позбутися зайвих кілограмів їм не так просто, та й апетит у них занадто підвищений.
Згодом любов до "поспати довше" може стати трампліном для розвитку цукрового діабету, захворювань серця і судин, депресії та інших болячок.
Вчені рекомендують завжди спати по 7-8 годин, незалежно від того, робочий день у вас попереду чи вихідний.