Внаслідок спалаху коронавірусу ВООЗ оголосила надзвичайний стан зі здоров’ям у світі.
В організації зазначили, що змушені впроваджувати такі міри, адже побоюються поширення вірусу в країни, що мають слабо розвинені системи охорони здоров’я, повідомляє 24tv.ua.
Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус повідомив, що коронавірус 2019-nCoV уже зафіксували у 18 країнах за межами Китаю.
Не існує чіткого переліку заходів, які ВООЗ чи держави повинні впровадити після оголошення надзвичайного стану. Статус дає Організації повноваження рекомендувати країнам-членам заходи щодо боротьби з епідеміями.
Заходи, які можуть впроваджувати:
- обмеження на виїзд за кордон чи в'їзд на територію держави, міжнародну торгівлю та прикордонні перевірки;
- аналіз заходів у сфері охорони здоров’я в країнах-членах і рекомендації щодо їхньої зміни — приміром, якщо вони недостатньо ефективні;
- виділення коштів на боротьбу з епідеміями тощо.
Зокрема, ВООЗ може рекомендувати країнам обмежити чи припинити перельоти в країну чи з країни з епіцентрами зараження.
Що вирішили 30 січня
- Китай зобов'язали знайти джерело, яке спровокувало спалах коронавірусу 2019-nCoV (припускається, що це була тварина, але поки достеменно невідомо, яка саме).
- Закликали стежити за поширенням вірусу у країні, вживати заходів для запобігати новим випадкам, надавати інформацію ВООЗ та партнерам, щодо перебігу захворювання, посилити контроль на пунктах в’їзду в країну.
- Решту країн, зокрема й Україну, закликають бути готовими до нових випадків зараження коронавірусом і вживати заходів для недопущення його поширення: посилювати прикордонний контроль чи запроваджувати карантин за необхідності.
- Окремо ВООЗ наголошує, що нині вводити обмеження на подорожі за кордоном чи міжнародну торгівлю недоцільно, оскільки, як показує досвід, такі заходи є здебільшого неефективними.
- ВООЗ закликає прискорити розробку вакцини та підтримувати країни зі слабкою системою охорони здоров'я.