Новий рік ще тільки почався, але багато нововведень, які були заплановані нашими законодавцями, уже почали діяти.
Сьогодні ми підібрали ще п’ять змін, які набувають чинності у 2017 році, пише Трибуна.
Поява приватних виконавців
Уже скоро примусове виконання рішень будуть здійснювати органи державної виконавчої служби (державні виконавці) та приватні виконавці. Щоправда, початок навчання, а потім і стажування таких виконавців планується із середини січня, тому фактичний початок їх роботи слід очікувати не раніше весни.
Відповідно до реформи, буде створено Кваліфікаційну та Дисциплінарну комісії, Єдиний реєстр приватних виконавців України.
Правовий статус та організація діяльності приватних виконавців встановлюються Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».
Первинні документи бухгалтерського обліку
Відтепер первинні документи не є підтвердженням факту провадження господарської діяльності. Тому відсутність їх не означає, що господарської операції не було, якщо фактично рух активів, зобов’язань, капіталу відбувся.
Також із Закону про бухоблік прибрали посилання на дату складання первинних документів. Місце складання первинного документа теж перестало бути обов’язковим реквізитом. Щоправда, аналог власноручного підпису (факсиміле) більше не може бути на первинному документі.
Нововведення передбачені Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг».
Місцеві податки і збори
У 2017 році органи місцевого самоврядування зможуть прийняти рішення про встановлення відповідних місцевих податків без врахування порядку оприлюднення проектів таких рішень до 15 липня року, що передує бюджетному періоду.
Також, із коефіцієнтом 0,5 (тобто, діляться на два) застосовуються раніше встановлені ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та збору за місця для паркування транспортних засобів, доки місцевий орган не прийме свого рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік.
Зміни передбачені У Законі «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».
Електронний цифровий підпис у паспорті
Зовсім скоро особи, яким виповнилось 18 років та які одержують паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (ID-картку), зможуть подати заяву про занесення електронного цифрового підпису до чіпа.
Кабінетом міністрів затверджений відповідний Порядок внесення засобів електронного цифрового підпису до безконтактного електронного носія, що міститься в паспорті громадянина України, та надання послуг електронного цифрового підпису з використанням паспорта громадянина України з імплантованим безконтактним електронним носієм.
Соціальний захист осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами
Президентом підписано Закон, спрямований на посилення державної підтримки сімей, де виховуються діти-інваліди підгрупи А.
Згідно із документом, одному з батьків (прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів або піклувальників), а також одиноким батькові чи матері буде призначатися надбавка на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А незалежно від факту роботи, навчання чи служби. Розмір надбавки дорівнює прожитковому мінімуму для дитини відповідного віку.
Це передбачено новою редакцією статті 3 Закону «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».