Про це повідомила пресслужба Премії у Twitter.
Цією Премією, започаткованою американським видавцем Джозефом Пулітцером 1904 року, відзначають у США досягнення в царині літератури, журналістики, музики й театру.
«Рада Пулітцерівської премії із задоволенням присуджує особливу відзнаку українським журналістам за їх мужність, витривалість та відданість правдивому репортажу під час жорстокого вторгнення Путіна в Україну. Попри бомбардування, окупацію, викрадення та навіть смерть у своїх лавах, журналісти наполегливо намагаються надати точне уявлення про жахливу реальність, яка робить честь Україні та журналістам у всьому світі», – йдеться у спеціальній цитаті.
Премію вручають щороку першого понеділка травня опікуни Колумбійського університету, якому Джозеф Пулітцер для фінансового забезпечення нагороди свого часу пожертвував 2 мільйони доларів. До 2017-го премія становила 10 тисяч доларів, з 2017-го – 15 тисяч.
Автори та видання, що номінуються на Пулітцерівську премію, з 2006 року можуть надавати журі не лише публікації в друкованих ЗМІ, але й оприлюднені в інтернет-виданнях.