Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Проїхатися з вітерцем: в якій європейській країні штрафи за безквитковий проїзд найменші

Поширити:
02 жовтня 2017 02:02
717

Безквитковий проїзд в громадському транспорті - не кримінальне правопорушення. 

Проте це все ж таки є невиконанням певних правил й, як наслідок, така подорож може виявитися доволі вартісним задоволенням, пише СВІТUA з посиланням на germania.one.

Якщо в Німеччині під час неочікуваної перевірки у вас при собі не виявиться проїзного документа, тобто звичайного квитка, вам доведеться заплатити 60 євро "підвищеного транспортного збору". В інших країнах подібні покарання можуть бути як м'якшими, так й суворішими. Багато залежить від місцевих умов та від загального ставлення до "транспортних зайців".

Де найдорожче

На потенційно найвищий штраф можуть розраховувати ті, хто вирішить проїхатися без квитка в громадському транспорті Стокгольма. У шведській столиці такий вид поїздок оцінюється контролерами в еквіваленті 158 євро - найдорожче на усю Європу.

В Ліссабоні відсутність квитка під час неочікуваної перевірки обійдеться не менше від 145 євро. При цьому варто врахувати, що в столиці Португалії діє не жорстко фіксована ставка - сума штрафу тут нараховується в розмірі, який у 100-150 разів перевищує фактичну вартість квитка.

"Заєць", спійманий в міському транспорті Риму, має заплатити у 60 разів більше від ціни відсутнього проїзного документа. Й тут розрахунок також ведеться за "прогресивною шкалою": від 90 до 200 євро.

Більше, аніж в Німеччині

Значно вище, аніж в Німеччині, фінансові покарання за безквитковий проїзд передбачені й у багатьох інших європейських містах. У Брюсселі розмір такого штрафу - 107 євро, у Відні - 103 євро, в Осло та Копенгагені - відповідно по 101 євро в місцевому еквіваленті.

"Заєць", спійманий в Цюриху, має заплатити швейцарськими франками суму, яка дорівнює 87 євро. Також й в Іспанії не придбаний завчасно квиток може в майбутньому стати дуже дорогим: в Мадриді та Барселоні "безкоштовна поїздка" оцінюється контролерами у 80 євро.

Трохи дешевше

Проте є й місця, де санкції за відсутність проїзного документа менш жорстокі, аніж в Німеччині. Навіть у таких дорогих європейських мегаполісах, як Лондон (45 євро) та Париж (50 євро) передбачені для "зайців" покарання виглядають трохи м'якшими, аніж 60 євро, які вимагаються в німецьких містах.

Також менш суворі, аніж в Берліні, Мюнхені чи Гамбурзі, штрафи передбачені в Амстердамі - 50 євро - та Афінах - 42 євро.

Найнезначніші

Взагалі легко, як за німецькими мірками, спіймані без квитка особи відробляються в країнах Східної Європи. У Варшаві покарання для них складає еквівалент 37 євро, у Празі - 31 євро, у Будапешті за відсутність проїзного документа треба буде викласти 26 євро.

А от в Бухаресті необхідна для сплати сума взагалі майже нормально не сприймається багатьма гостями з "Великої Європи". У столиці Румунії зі спійманого "зайця" в якості штрафу за безквитковий проїзд вимагають еквівалент усього 11 євро в місцевій валюті.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів