Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Позбавлення статусу УБД за самовільне залишення частини. Чи законно це?

Поширити:
11 травня 2018 20:00
1,713

Чи мали право позбавити військовослужбовця статусу УБД за самовільне залишення військової частини? Та які є підстави для позбавлення статусу учасника бойових дій?

Аналізуємо чинне законодавство. Відповідно до п. 8 Постанови КМУ № 413 від 20.08.2014 є тільки три випадки, в яких можна позбавити особу статусу учасника бойових дій:

- наявність обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в антитерористичній операції;

- виявлення факту підроблення документів про участь в антитерористичній операції, у забезпеченні її проведення або надання недостовірних даних про особу;

- подання особою заяви про позбавлення її статусу учасника бойових дій. В даному разі мова йде про перший випадок.

Для застосування даного випадку мають бути виконані наступні умови:

- наявний обвинувальний вирок суду;

- даний вирок вступив у законну силу;

- злочин , який вчинила особа, має кваліфікуватися як тяжкий чи особливо тяжкий;

- даний злочин мав вчинятися тільки в період участі особи в антитерористичній операції.

Якщо відсутня хоча б одна з перелічених вище умов, позбавити статусу учасника бойових дій не вийде.

Відповідно до статті 12 Кримінального кодексу залежно від ступеня тяжкості злочини поділяються на злочини невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі.

Злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м'яке покарання за винятком основного покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Злочином середньої тяжкості є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п'яти років.

ТЯЖКИМ злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

Особливо тяжким злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п'ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

Також важливо розуміти, що всі особи, які самовільно залишили військову частину і при цьому були засуджені за ч. 4 ст. 407 Кримінального Кодексу, потенційно можуть бути позбавлені статусу УБД після рішення відомчої комісії того органу, який надав їм цей статус.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів