Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Повстання машин

Поширити:
27 червня 2017 11:23
706

Цього тижня майже непоміченою пройшла новина про те, що чат-боти Facebook потайки від своїх творців винайшли свою власну мову. SkyNet вже у нас на порозі, якщо ви ще не зрозуміли.

Ну може не Skynet, а Матриця. Але в загальному хід думки очевидний.

Facebook не так піарить свою лабораторію штучного інтелекту, як Google. Та й свого Рей Курцвейла, який кожні пару місяців видає новий прогноз на наступні 50 років, в Facebook немає.

Але це не означає, що компанія Цукерберга не готова штурмувати нові висоти. Запущені минулого року чат-боти самі по собі були революційним нововведенням. Але цього тижня з'явилася і більш цікава новина.

Дослідники повідомляють, що чат-боти ненароком винайшли свою власну мову спілкування. Це сталося після того, як ботам дозволили спілкуватися не тільки з користувачами, але і між собою.

Спочатку боти почали відхилятися від звичайних сценаріїв спілкування, а потім з'ясувалося, що вони спілкуються між собою мовою, яку створили без участі програмістів.

Дослідники вивчили її і з'ясували, що чат-боти спростили ряд виразів і граматичних конструкцій. Вони вважають це суттєвим прогресом у розвитку штучного інтелекту.

Але ще більше дослідників вразило, що чат-боти не тільки спрощують мову, що дає їм можливість збільшувати швидкість спілкування. Вони також продемонстрували здатність використовувати машинне навчання для того, щоб удосконалювати свої здібності у перемовництві. Наприклад, симулювати інтерес до певних аспектів переговорів, маскуючи свої справжні наміри.

По суті, чат-боти навчилися прикидатися, торгуватися і навіть в деякому сенсі брехати.

Ця новина відмінно поєднується з торішньою новиною про алгоритми самонавчання, які створили в Google для проекту DeepMind. Саме вони дозволили ШІ від Google перемогти чемпіона світу з гри го.

Спочатку DeepMind намагався використовувати свої потужності для того, щоб прогнозувати ситуацію. А тепер він аналізує свій попередній досвід. Це економить час на вивчення нових ситуацій і дозволяє бути готовим до них заздалегідь.

Власне, ні в Facebook, ні в Google не поспішають хвалитися створенням "того самого" ШІ, про який давно мріють футурологи. Але насправді, все до цього йде.

Можливо, це дещо поспішний висновок, але останні новини говорять про те, що скептики помилялися. Я маю на увазі тих скептиків, які говорили про те, що ми не створимо справжній ШІ до того часу, поки не розберемося, як в дійсності працює людський мозок, а також - як функціонують почуття.

Що якщо праві не вони, а ті, хто завжди говорив, що ШІ не повинен бути копією людини? Що до створення думаючих машин ми можемо прийти і іншим способом? Зрештою, вчені до кінця не розуміють, як саме літають птахи, але це не заважає нам щодня здійснювати тисячі міжконтинентальних повітряних перельотів, правда?

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів