На перший погляд 2018-й не вирізнявся гучними перемогами, однак події року заклали фундамент, на який можна буде з упевненістю спертися в майбутньому.
Цього року Україна та українці знову довели, що готові змінюватися і робити країну кращою. І ось десять тому доказів.
На п'ятому році російської агресії Захід не послабив тиск на Росію, а вводить проти Москви нові санкції і подовжує дію введених раніше.
Крім того, Росія втрачає підтримку в міжнародних організаціях. Радбез ООН, Європарламент і ПАРЄ приймають резолюції, в яких засуджують анексію Криму, вимагають звільнити українських політв'язнів і українських моряків, захоплених в Азовському морі, а також залишити нарешті територію Донбасу. Росії також закрили дорогу в ПАРЄ до кінця 2019 року. Під час цього рішення на засіданні Асамблеї пролунав український гімн.
Через анексію Криму та агресію Росії на Донбасі Україна вирішила відмовитися від позаблокового статусу. У листопаді народні депутати прийняли в першому читанні зміни до Конституції і закріпили стратегічний курс на вступ до Євросоюзу і НАТО.
Президент Петро Порошенко заявив, що зміни в основний закон - це додаткова гарантія від реваншу проросійських, антинатовських і антиєвропейських сил.
Незадовго до цього Україна отримала статус країни-аспіранта НАТО. Це означає, що Альянс офіційно визнав прагнення Києва стати членом блоку.
В кінці травня Київ прийняв масштабну спортивну подію - фінал Ліги чемпіонів УЄФА. На головній спортивній арені країни НСК Олімпійський зустрілися дві легендарні команди - Реал і Ліверпуль. Тільки на стадіоні видовищний матч дивилися 50 тисяч уболівальників, а після перемоги іспанців раділи фанати обох клубів.
Пізніше в столичній поліції констатували: фінал ЛЧ пройшов без серйозних порушень. В УЄФА ж подякували Київ за "фантастичну організацію" події.
Судячи з настрою вболівальників до та після матчу в фанзонах, лишилися задоволеними всі. В період проведення ЛЧ Україну відвідали 30,5 тисяч туристів.
2018 рік став роком початку структурних змін в сфері медицини та освіти, давши надію на отримання якісних послуг. 2 квітня в країні стартував перший етап медреформи: пацієнти стали масово підписувати декларації з сімейними лікарями, отримавши перелік гарантованих безкоштовних медпослуг. З цього дня запрацював принцип Гроші ходять за пацієнтом, а поліклініки почали отримувати фінансування за новою, більш ефективною схемою.
Торкнулися зміни і початкової освіти. Проект Нова українська школа стартував з 1 вересня: діти отримали нові стандарти навчання за новими підручниками, а більш 40,5 тис. вчителів початкової школи та іноземних мов пройшли підвищення кваліфікації.
Українська армія продовжує нарощувати міць. На військових полігонах випробували кілька новітніх українських крилатих ракет, здатних вражати цілі на відстані 300 км.
Зміни також торкнулися і армійського забезпечення: все більше військових частин і підрозділів переходять на нову систему харчування, Міноборони розпочало масове будівництво сучасних гуртожитків для військовослужбовців.
Жінок-військових зрівняли в правах з чоловіками, а на параді до Дня Незалежності відбулася ще одна знакова подія. Вперше в історії України Хрещатиком урочисто крокувала коробка жінок-військовослужбовців.
В Україні з'явився власний рекламний бренд Ukraine NOW, який повинен сформувати позитивний імідж країни в світі. Над його створенням працювали українські креативщики.
Український брендинг вже встиг отримати низку нагород. У його скарбничці - одна з найпрестижніших в світі дизайну Red Dot.
У липні у Москві урочисто пролунав український гімн: боксер Олександр Усик переміг росіянина Мурата Гассієва. Українець став першим в історії України абсолютним чемпіоном світу в першій важкій вазі, об'єднавши пояси за версіями WBC, WBO, IBF і WBА і пояс журналу The Ring.
Українські спортсмени показали відмінний результат на зимових Паралімпійських іграх і повернулися додому з 22 медалями. Паралімпійці привезли 7 золотих, 7 срібних і 8 бронзових медалей. У загальному медальному заліку Україна посіла шосте місце, а за кількістю нагород - четверте.
Не поступилися професійним спортсменам в результаті і ветерани АТО, які взяли участь в Іграх Нескорених в Сіднеї. Додому колишні військові привезли 20 медалей: сім золотих, десять срібних і три бронзових. У нинішньому році на міжнародних змаганнях Україну представляли 15 учасників, серед яких одна жінка.
У вересні найбільший європейський бюджетний авіаперевізник Ryanair запустив перший рейс з України. Цьому передували довгі переговори і низка скандалів, проте ірландський лоукостер все ж зайшов на український ринок. В кінці листопада компанія анонсували створення в Україні великого IT-Хаба.
Не встигли українці порадіти наявності бюджетного авіаперевізника, як заяву про вхід на ринок України зробила одна з найбільших торгово-роздрібних компаній світу H&M. За 2018 рік у Києві офіційно відкрилися два магазини бренду, а в H&M вже задумалися про запуск онлайн і стріт-рітейл магазинів.
Список перемог урочисто завершує історичний Об'єднавчий собор в Софії Київській. Ієрархи УПЦ Київського патріархату, УАПЦ і кілька представників УПЦ Московського патріархату створили єдину помісну автокефальну Православну церкву України, обрали її предстоятеля і затвердили статут. Новостворену структуру очолив митрополит Епіфаній - він став наймолодшим главою в історії церков.
Через кілька днів після Собору ієрархи від УПЦ МП, які брали в ньому участь, оголосили про перехід своїх храмів в ПЦУ. Їх приклад наслідували парафії у Вінницькій, Львівській, Хмельницькій та Закарпатській областях. Очевидно, що цей процес тільки починається і не виключено, що він набуде масового характеру.
Офіційно набуття автокефалії української церквою завершиться 6 січня 2019 року, коли митрополит Київський і всієї України Епіфаній отримає з рук Вселенського патріарха Варфоломія томос. В історії української незалежності почнеться нова сторінка.